صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رسوایی «گرگ وال‌استریت» به دستگیری نخست‌وزیر سابق مالزیا انجامید

رسوایی «گرگ وال‌استریت»  به دستگیری نخست‌وزیر سابق مالزیا انجامید

نخست وزیر سابق مالزیا در حالی دستگیر شده که رسوایی مالی در تهیه فلم «گرگ وال استریت» یکی از مواردی است که وی باید پاسخگوی آن باشد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، نجیب رزاق نخست وزیر سابق مالزیا برای تحقیقات و بازجویی درباره سوءاستفاده مالی چندین میلیون دالری از صندوق «۱MDB » مالزیا دستگیر شد.
این پول صرف سرمایهگذاریهای مختلفی شده که ساخت فلم «گرگ وال استریت» در سال ۲۰۱۳ بخشی از آن است.
این چهره سیاسی به تازگی در مالزیا دستگیر شد و این کمتر از ۲ ماه پس از آن است که وی در کمال ناباوری در انتخابات شکست خورد و از کرسی قدرت پایین کشیده شد. وی از جمله افرادی بود که از سوی دادگستری آمریکا در سوءاستفاده از صندوق مالی کشورش متهم شده بود.
گفته میشود میلیاردها دالری که از این صندوق اختلاس شده صرف تامین هزینه زندگی شیک، از جمله سکونت در املاک لوکس در آمریکا ، استفاده از جتهای شخصی، قایقها، کیفهای دستی، جواهرات و آثار هنری و نیز هالیوود شده است.
منابع رسانهای مالزیا پیش بینی کردهاند روز چهارشنبه وی تفهیم اتهام شود.
افبیآی اعلام کرده بود ۱۰۰ میلیون دالر از بودجه فلمی که لئوناردو دیکاپریو در آن نقشآفرینی کرد از این صندوق سرمایه دولتی مالزیاایی به دست آمده بود.
گفته شده صندوق ۱MDB   پولی را به کمپانی تهیه فلم هالیوودی «رد گرنایت پیکچرز » داد که کنترل آن را ریزا عزیز، پسرخوانده نجیب رزاق بر عهده داشت.
کمپانی رد گرنایت یک هدیه تولد ۶۰۰ هزار دالری نیز به دیکاپریو داد که شامل جایزه اسکار مارلون براندو برای بهترین بازیگری در فلم «در بارانداز» بود.
هر چند دی کاپریو نیز ابتدا برای ارتباط با این مجموعه زیر سوال رفت اما دادگستری آمریکا در نهایت وی را از مطلع بودن از این اختلاس مبرا کرد.