صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم جدید «دنیای ژوراسیک» یک میلیاردی شد

فلم جدید «دنیای ژوراسیک» یک میلیاردی شد

«دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» میزان فروشش را در سراسر جهان از یک میلیارد دالر گذراند و به باشگاه یک میلیاردیها پیوست.
فروش پنجمین فلم از دنیای ژوراسیک در باکس آفیس جهانی از مرز یک میلیارد دالر عبور کرد و سی و پنجمین فلم تاریخ سینما شد که از این مرز میگذرد. بن ترتیب این فلم به فلم قبلیاش یعنی «دنیای ژوراسیک» در سال ۲۰۱۵ میپیوندد که فروشش را با رقم ۱.۷ میلیارد دالر به پایان برد.
در آمریکای شمالی «سقوط پادشاهی» تاکنون ۳۰۴.۸ میلیون دالر فروخته و در بازار بینالمللی نیز ۷۰۰.۷ میلیون دالر فروش کرده است.
این فلم که ۴ سال پس از رویدادهای «دنیای ژوراسیک» میگذرد، داستان شخصیتهای کریس پرت و برایس دالاس هاوارد را دنبال میکند و آنها تلاش دارند تا دایناسورهای بازمانده از ماجراهای قبلی را نجات دهند.
در این فلم جف گلدباوم و بیدی وونگ نقشهای قبلی خود را تکرار کردهاند و در عین حال رافی اسپال، جاستیس اسمیت، دانیلا پیندا و جیمز کرامول به گروه بازیگران فلم اضافه شدهاند.
این فلم را جیآی بایونا بر مبنای فلمنامه کالین ترورو و درک کانولی ساخته است.
علاوه بر نویسندگی، ترورو در کنار استیون اسپیلبرگ تهیه کنندن فلم بود.
فلم قبلی نخستین فلم از فلمهان مجموعه پس از یک وقفه بیش از  ۱۰ ساله بود. آن فلم پنجمین فلم پرفروش در تاریخ باکس آفیس آمریکاست.
اخیرا یونیورسال اعلام کرد قسمت سوم این فلم نیز ساخته میشود و این فلم ۱۱ جون ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. کالین ترورو اکنون در حال همکاری با امیلی کارمایکل نویسنده «حاشیه پاسیفیک: خیزش» برای نوشتن فلمنامه فلم بعدی «دنیای ژوراسیک» است.