صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رویا سادات جایزۀ جشنوارۀ فلم مونیخ را گرفت

رویا سادات جایزۀ جشنوارۀ فلم مونیخ را گرفت

فلم «نامهای به رئیس جمهور» با کارگردانى رويا سادات؛ جایزۀ بهترین فلم (ONE FUTURE AWARD ) را در سی و سومین دور جشنوارۀ فلم مونیخ آلمان از آن خود کرد. 
رويا سادات رئيس رويا فلم، در خبرنامهای که به آژانس خبرى پژواک فرستاده، نوشته است کهاین جایزه سالانه، برای فلمی که از بُعد اخلاقی  و زیبایی شناسی در سینما یک آینده  مشترک جهانی را ارائه کرده باشد، اهدا مىشود.
به گفته وی، جشنواره بین المللی فلم مونیخ، یکی از اتفاقات مهم سینمایی جهان و یکی از جشنواره های معتبر اروپا است که سالانه با بیش از هشت هزار تماشاچی، و بیش از دو هزار فلم و ۵۰۰ فلم ساز و هنرمند معروف  برگزار میشود.
رويا نوشته است که در این جشنواره سالانه، بیشتر از ٢٠٠ فلم از بین دوهزار فلم در بخش های مختلف به  رقابت گذاشته میشود و در این میان، ۷ جولای(دو روز پیش) فلم «نامهای به رئیس جمهور»، از طرف نهاد» انترفلم اکادمی» در سی و سومین جشنواره فلم مونیخ به عنوان برنده جایزۀ بهترین فلم جشنواره اعلام شد.
عزیز دلدار فلم نامه نویس، لینا علم بازیگر نقش اصلی فلمنامهای به رئیس جمهور است و رویا سادات، آن را کارگردانی کرده است. فلم مذکور در خانه فلم رویا و با همکاری کابورا تهیه شده است.
به گفته رويا سادات، نامهیی به رئیس جمهور، سال گذشته( ٢٠١٧ ) اولین نمایش جهانیاش را در جشنواره لوکارنوی سوئیس و اولین نمایش آسیایی را در جشنواره  بوسان کوریایجنوبی داشت.
در خبرنامه تصریح شده است که اين فلم، تا اکنون چهار جایزه در بخش های مختلف را از جشنواره فلم ویزول فرانسه، جایزه گولدن گلوبل را از جشنواره مالیزیا و جایزه بدیل اسکار را از وزارت خارجه هالند به دست آورده است.
فلم نامهای به رئیس جمهور، در جریان سال گذشته در بیش از ده­ها جشنواره جهانی در کشور های مختلف به نمایش گذاشته شده است.