صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

كيانو ريوز: «جان ویک» برای زنده‌ ماندن می‌جنگد

كيانو ريوز: «جان ویک» برای زنده‌ ماندن می‌جنگد

سال ٢٠١٩ قسمت تازه مجموعه فیلمهای «جان ویك» با بازی كیانو ریوز روی پرده سینماها خواهد رفت اما فیلم اكشن «سیبری» این روزها در سینماهای امریكا روی پرده است و طرفداران این بازیگر میتوانند به تماشای بازیاش در این فیلم بنشینند. «سیبری» فیلمی است كه ریوز تهیهكنندگی و بازیگری آن را بر عهده داشته و علاقه او را به تعلیق و كمدی تامین كرده است.
ریوز در گفتوگو با وبسایت «ایندیوایر» میگوید: «من در نوشتن فیلمنامه «سیبری» كمكهایی كردم پس از جهاتی فیلم را دوست دارم و همین كمكها دلیلی برای پذیرفتن نقش تهیهكنندگی من شد. فیلمنامه از لحاظ خلاقیت چالشهایی پیش پایم گذاشت چون ژانرها با هم تركیب شده بودند؛ فیلمی تریلر، رمانس و كمدی. نه آنكه كمدی تمامعیاری باشد اما شوخطبعیهایی در آن است. در نتیجه به پیچیدگی ژانری و جاهطلبی در آن علاقهمند شدم.»
متیو راس، كارگردان امریكایی، این فیلم را پس از «فرانك و لولا» كه در جشنواره «ساندنس ٢٠١٦» با استقبال روبهرو شد، ساخت. در «سیبری» ریوز نقش تاجر امریكایی الماس، لوكاس هیل را بازی میكند كه راهی روسیه است تا الماسهای آبی نایابی را بفروشد اما شریك تجاریاش را گم میكند.
در همین حین «هیل» دلباخته دختر كافهداری اهل سیبری به نام كیتی میشود. این دو با مقاومت خانواده دختر برای ادامه رابطهشان و همچنین ماجراهای خطرناكی كه شریك «هیل» پیش پایشان میگذارد، دست و پنجه نرم میكنند. اما عشق هیل روز به روز شدت میگیرد و در همین اوضاع و احوال است كه دنیا روی سر «هیل» خراب و زندگیاش از روال معمول خارج میشود.