صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فـروش خـوب «ماموریت غیرممکن۶» در هفته اول

 فـروش خـوب «ماموریت غیرممکن۶» در هفته اول

جدول فروش هفتگی سینمای امریکا مرسوم به باکس آفیس هالیوود هفته جاری با اعلام صدرنشینی نسخه ششم فلم سینمایی ماموریت غیر ممکن با بازی تام کروز منتشر شد.
فلم سینمایی «اکولایزر ۲» با بازی «دنزل واشنگتون» تنها یک هفته توانست در صدر جدول فروش هفتگی سینمای هالیوود دوام بیاورد و این هفته با دو پله سقوط سوم باکس آفیس شد.
ماموریت غیر ممکن ۶
فلم سینمایی «ماموریت غیر ممکن ۶» با نام فرعی «سقوط» و با بازی «تام کروز» در نخستین هفته از اکران بین المللی خود در سینماهای امریکای شمالی با فروشی معادل ۶۱.۸ میلیون دالر صدرنشین شد.
در خلاصه داستان رسمی این فلم سینمایی آمده است که در «ماموریت غیرممکن – سقوط» با ﺍﯾﺘﻦ ﻫﺎﻧﺖ با بازی تام کروز و تیم IMF وی شاما ﺍلک ﺑﺎﻟﺪﻭﯾﻦ، سیمون پگ و ﻭﯾﻨﮓ ﺭﯾﻤﺰ همراه میشویم که در کنار چند متحد آشنا همچون ربکا ﻓﺮﮔﻮﺳﻦ و ﻣﯿﺸﻞ ﻣﻮﻧﺎﻫﻦ بعد از اشتباه پیش رفتن یک ماموریت، وارد یک جدال با زمان میشوند.
«تام کروز» که این سالها روزهای خوبی را در گیشه هالیوود تجربه نکرده با بازی در نسخه ششم فلم ماموریت غیرممکن به دنبال بازگشت موفقیت آمیز به سینما است.
علاوه بر تام کروز بازیگر همیشگی مجموعه فلمهای ماموریت غیرممکن، ونسا کربی بازیگر سریال پرطرفدار تاج، برای بازی در فلم ماموریت غیرممکن ۶ جلوی دوربین رفته است.
مککوآیر نخستین کارگردانی است که کارگردانی بیش از یک قسمت از مجموعه فلمهای ماموریت غیر ممکن را بر عهده داشته است.
مامامیا! دوباره شروع کنیم
فلم سینمایی مامامیا! دوباره شروع کنیم با بازی «مریل استریپ» بازیگر مطرح سینمای هالیوود و رکوردار نامزدی در کسب جایزه اسکار توانست در دومین هفته از اکران با ۱۵ میلیون دالر رتبه دوم باکس آفیس را از آن خود کند.
استریپ در آخرین تجربه حضور خود در فلم سینمایی «پست» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» با تام هنکس همبازی شده بود منتها این فلم نتوانست موفقیت چندانی را برای گروه به همراه داشته باشد.
حال بار دیگر استریپ با فلمی کمدی موزیکال با نام «مامامیا! دوباره شروع کنیم» به عرصه هالیوود بازگشته است.این فلم دنبالهای بر فلم سینمایی «مامامیا ساخته ۲۰۰۸ است.
فلم مامامیا! روایتگر داستان دختری بهنام سوفی است که مادرش (دونا) که صاحب هتلی در یک جزیره است، برای چندین سال هویت پدر واقعیاش را از او پنهان کرده است. اما دختر تصمیم میگیرد پیش از ازدواج، پدرش را پیدا کند. در نسخه دوم این فلم به داستانهایی در زمان تولدش پی میبرد که برایش ناشناخته است.
علاوه بر «مریل استریپ» بازیگرانی همچون آماندا سایفرد، لیلی جیمز، کریستین برنسکی، جولی والترز، پیرس برازنان، جرمی ایروین، کالین فرث، هیو اسکینر، استلان اسکارشگورد، دومینیک کوپر و اندی گارسیا در این فلم به ایفای نقش خواهند پرداخت.
اکولایزر ۲
اکران عمومی فلم سینمایی «اکولایزر ۲» در سینماهای امریکای شمالی آغاز شده و در دومین هفته از اکران با فروشی معادل ۳۵.۸ میلیون دالر با دو پله سقوط نسبت به هفته پیش سوم شد.
«آنتون فوکوا» کارگردانی این اثر را بر عهده داشته و شرکت فلم سازی سونی تولید این اکشن دلهره آور را با هزینه تولید ۸۰ میلیون دالری در دست خواهد داشت.
دنزل واشینگتون، رابرت مک کال، اشتون سندرز، پدرو پاسکال، ملیسا لئو، بیل پولمن به عنوان برایان پالمر در این فلم به ایفای نقش پرداخته اند.
اکوالایزر یا متعادل کننده یک فلم اکشن آمریکایی مورد انتظار به کارگردانی آنتونی فوکا و نوشته شده توسط ریچارد ونک است. این فلم دنبالهٔ فلمی به همین نام «برابرساز» در سال ۲۰۱۴ است.
فلم برداری این فلم از فبروری ۲۰۱۷ در امریکا آغاز شده بود و این روزها آخرین مراحل از ساخت را پشت سر میگذارد. فوکوا برای دومین بار برای کارگردانی این فلم انتخاب شده و باید دید در این نسخه نیز به موفقیتهای قسمت اول نیز خواهد رسید یا نه.
هتل ترانسیلوانیا ۳ - تعطیلات تابستانی
نسخه سوم از انیمیشن سینمایی «هتل ترانسیلوانیا» اکران بین المللی خود را از دو هفته گذشته آغاز کرد و توانست در سومین هفته از اکران با فروشی معادل ۱۲.۳ میلیون دالر رتبه سوم باکس آفیس را از آن خود نماید.
در حالی که خانواده دراکولا در تعطیلات به سر میبرند، کنت دراکولا یک رابطه عاشقانه را آغاز میکند و میخواهد ازدواج کند، اما این ازدواج دردسرهای فراوانی را به همراه میآورد.
هتل ترانسیلوانیا ۳ به واسطه ساختار و فضای هیجان انگیز و در عین ژانر کمدی خود در دو نسخه قبلی فروش فوق العادهای را برای خود به ثبت رسانده است و حالا امیدوار است تا در نسخه سوم خود بار دیگر موفقیتهای قبلی را تکرار کند.
در نسخه سوم این انیمیشن خانواده دراکولا به همراه میوس عازم سفری با کشتی میشوند و در این راه با خانواده این پسر آشنا میشوند. این انیمیشن در نسخه جدید خود به صورت سه بعدی ساخته شده و توسط سونی پیکچرز تهیه و کلمبیا پیکچرز توزیعکننده آن خواهد بود.
آدام سندلر در نقش دراکولا، اندی سمبرگ، سلنا گومز، استیو بوسکمی، مولی شانون، مل بروکس و دیوید اسپید از جمله بازیگرانی هستند که در این اثر صداپیشگی را بر عهده دارند.
مرد مورچه و زنبورک
فلم سینمایی مرد مورچه و زنبورک در چهارمین هفته از اکران خود با فروشی معادل ۸.۴ میلیون دالر به رتبه ششم جدول فروش سقوط کرد. پل راد، اوانجلین لیلی، مایکل پنیا، مایکل داگلاس و جرمی رنر بازیگران اصلی هستند که در فلم «مرد مورچهای و زنبورک» به ایفای نقش پرداخته اند.
پل راد به همراه «اندرو بارر» و گابریل فراری فلمنامه این اثر را بر پایه دو رمان «مرد مورچهای» و «زنبورک» اثر «استن لی» به نگارش در آورده اند.
اسکات لنگ که دزدی خوش نیت است پس از آزادی از زندان به خانه هم سلولی قدیمیاش لوییز میرود. او یک روز برای ملاقات دخترش به خانه همسر سابقش میرود و به دلیل اینکه مخارج دخترش را فراهم نکرده است توسط همسرش بشدت سرزنش میشود. لنگ به دلیل سوابق بدی که دارد نمیتواند شغلی اختیار کند و اجباراً به گروه لوییز ملحق میشود تا با آنها به سرقت برود.
در اولین سرقت لنگ وارد خانهای میشود و با بازکردن گاو صندوق یک دست لباس پیدا میکند و تصور میکند که لباس موتور سواری کهنه است و آن را برمیدارد و با خود به خانه میبرد و آن لباس را میپوشد. پس از پوشیدن لباس به یکباره به اندازه یک حشره کوچک میشود. لنگ که از این تجربه وحشت زده میشود قصد دارد تا لباس را سرجایش برگرداند، ولی توسط پولیس بازداشت میشود.
شگفت انگیزان ۲
انیمیشن «شگفت انگیزان ۲» به نویسندگی و کارگردانی «برد برید» اکران بین المللی خود را از ۱۵ جون ۲۰۱۸ آغاز کرده و در هفتمین هفته با فروشی معادل ۷.۲ میلیون دالر هفتم باکس آفیس شده است.
به تازگی مجموعه کامل تصویری انیمیشن «شگفت انگیزان ۲» با بازی و صداپیشگان بازیگران مطرحی همچون ساموئل ال جکسون توسط کمپانی تولید کننده اثر منتشر شد.
یک فلم در سبک انیمیشن رایانه ای، سه بعدی، ابرقهرمانی از جمله انیمیشنهایی است که نسخه اول آن با استقبال و فروش فوق العادهای همراه بود. در این قسمت آقای شگفت انگیز به همراه «هلن پار» در کنار یکدیگر جهان را از نابودی نجات میدهند.
هالی هانتر در نقش هلن پار، ساموئل ال جکسون در نقش فروزونه، کریگ نلسون، سارا ووول و هاک میلنر از جمله بازیگرانی هستند که در این فلم به ایفای نقش میپردازند.
این فلم در اصل قرار بود که در ۲۱ جون ۲۰۱۹ منتشر شود، ولی در ۲۶ اکتبر ۲۰۱۶ تاریخ انتشار فلم به ۱۵ جون ۲۰۱۸ انتقال پیدا کرد و قرار شد به جای این انتقال، انیمیشن داستان اسباببازی ۴ در سال ۲۰۱۹ منتشر شود که در واقع به همین دلیل اکران داستان اسباب بازی ۴ عقب ماند.
دنیای ژوراسیک ۲
فلم سینمایی «دنیای ژوراسیک ۲» به کارگردانی «خوان آنتونیو بایونا» در ششمین هفته از اکران خود در سینماهای هالیوود با فروشی معادل ۶.۸ میلیون دالر هشتمین فلم پرفروش باکس آفیس شد.
دنیای ژوراسیک ۲ در ژانر علمی تخیلی و اکشن ادامه فلم دنیای ژوراسیک میباشد و در مجموع پنجمین قسمت از مجموعه فلمهای پارک ژوراسیک محسوب میشود.
خوان آنتونیو بایونا تولید دنباله فلم دنیای ژوراسیک را از ماه فبروری ۲۰۱۷ آغاز کرد و بخشهایی از فلمبرداری مانند نسخه اول در هاوایی انجام شد.
۲۳ سال پیش نیز فلم پارک ژوراسیک در همین مکان فلمبرداری و تولید شد. با این حال بخش زیادی از فلمبرداری در لندن انجام شد. پیش از این بایونا گفته بود دنباله فلم دنیای ژوراسیک بودجه بسیار بزرگتر و بیشتری نسبت به فلم قبلی خواهد داشت.
کریس پرت، برایس دالاس هاوارد، جف گلدبلوم، بیدی ونگ، توبی جونز، ریف اسپال، جاستیک اسمیت، دنیلا پیندا و تد لواین از جمله بازیگرانی هستند که در این فلم به ایفای نقش پرداخته اند.
آسمانخراش
فلم «آسمانخراش» ۱۱ جولای ۲۰۱۸ اکران بیم المللی خود در سینماهای امریکای شمالی را آغاز کرده و در سومین هفته از اکران با فروش ۵.۴ میلیون دالری نهم باکس آفیس شده است.
دواین جانسون یکی از پرکارترین بازیگران حال حاضر سینمای هالیوود به تازگی بازی در فلم سینمایی «آسمانخراش» به کارگردانی «راوسون مارشال» را به اتمام رسانده است. علاوه بر دواین جانسون، پابلو اسکریبر، نوح جانسون، برایان مان، کویم رنکین، تژی ما، مت اولری و نوو کمپبل از جمله سایر بازیگرانی هستند که در فلم «آسمانخراش» به ایفای نقش پرداخته اند. جانسون در حال حاضر اکران فلم سینمایی «داد و بیداد» را در هالیوود دارد. «دواین جانسون» بازیگر مطرح و ثروتمند سینمای هالیوود که این روزها فلم سینمایی «جومانجی ۲» را روی پرده دارد در نقش اصلی این فلم به نام «دیویس» بازی کرده است.
«جوی مانگلیو»، «دنی اکرمن»، «جک کواد»، «برنی هیل»، «جفری دین مورگان»، «نائومی هریس» و «جک لسلی» از جمله سایر بازیگرانی هستند که در کنار دواین جانسون به ایفای نقش پرداخته اند.
اولین پاکسازی
فلم سینمایی «اولین پاکسازی» به کارگردانی «جرارد مک موری» اکران بین المللی خود در سینماهای امریکای شمالی را از ۴ جولای ۲۰۱۸ کرده و در چهارمین هفته از اکران با فروشی معادل ۲.۲ میلیون دالر دهم شده است. فلم سینمایی اولین پاکسازی در ژانر اکشن، تخیلی و وحشت ساخته شده و نگارش فلمنامه آن را فلمنامه نویس مطرح هالیوود «جیمز دی موناکو» بر عهده داشته است.
این فلم مقدمهای است بر اتفاقاتی که موجب بروز نخستین رویداد پاکسازی شد. رویدادی که تمامی مردم را در معرض نابودی قرار میدهد. عنصر ترس یکی از مهمترین عوامل این فلم سینمایی است.
ایلان نوئل، جوآن وید، کریستین سویل، روتیمی پائول، لکس اسکات، ماریسا نائومی، مو مکری، لونا لورن، استیو هریس و کریستین رابینسون از جمله بازیگرانی هستند که در فلم سینمایی اولین پاکسازی به ایفای نقش خواهند پرداخت. جرارد مک موری از جمله کارگردانان تازه کار هالیوود محسوب میشود که تا به حال تنها چهار فلم سینمایی را کارگردانی کرده و نتوانسته چندان موفقیت بزرگی را در عرصه کارگردانی از آن خود نماید. آخرین فلم وی با عنوان شنهای سوزان در گیشه شکست خورد.