صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مارول برای تمام فلم‌های ابرقهرمانی‌اش فستیوال برگزار می‌کند

مارول برای تمام فلم‌های ابرقهرمانی‌اش  فستیوال برگزار می‌کند

برای جشن گرفتن ۱۰ ساله شدن دنیای سینماتیک مارول، این استودیو قصد دارد تمام فلمهای آن را پشت سر هم و در بهترین فرمت ممکن به نمایش بگذارد.
کمپانی مارول استودیوز اعلام کرده جشنوارهای با عنوان «فستیوال فلم دهمین سالگرد» برگزار میکند که به صورت اختصاصی به نمایش هر ۲۰ فلم ابرقهرمانی دنیای سینماتیک مارول با فرمت آیمکس بین روزهای سیام آگوست تا ششم سپتمبر میپردازد.
در این فستیوال سه فلم «مرد آهنی» سال ۲۰۰۸، «هالک فوقالعاده» سال ۲۰۰۸ و «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقامجو» سال ۲۰۱۱ هم که تا به حال در فرمت آیمکس روی پردههای سینما نرفتهاند، پخش میشوند. برنامه فستیوال این است که طی پنج روز اول بتواند تمام ۲۰ فلم را به ترتیبی که قرار است دیده شوند به نمایش بگذارد و بعد ۲ روز موضوعی داشته باشد که فلمها را بر اساس تمهای «ریشه شخصیتها» و «تیمبندیها» به نمایش بگذارد. در نهایت، این فستیوال صبح روز ششم سپتمبر با نمایش دوباره دو فلمی که خود هواداران آنها را انتخاب خواهند کرد به کارش پایان میدهد.
کوین فایگی، تهیهکننده و رییس کمپانی مارول استودیوز گفت: میدانستیم برای جشن گرفتن ۱۰ سال عملکرد مارول استودیوز میخواهیم حرکتی بزرگ انجام بدهیم و دیگر از آیمکس بزرگتر نداریم. این جشنی فوقالعاده برای هواداران خواهد بود. آنها میتوانند پشت سر هم فلمهای مارول استودیوز را ببینند و واقعا در دنیای سینماتیک مارول غوطهور شوند.
دیزنی در سال ۲۰۰۹ کمپانی مارول انترتینمنت را به قیمت ۴ میلیارد دالر خریداری کرد. این ۲۰ فلم موجود در دنیای سینماتیک مارول تا به حال ۶.۸۵ میلیارد دالر در آمریکای شمالی و ۱۷.۳۳ میلیارد دالر در باکس آفیس جهانی فروختهاند. فلم «انتقامجویان: جنگ ابدی» با ۲.۰۴ میلیارد دالر فروش لقب چهارمین فلم پرفروش تاریخ را از آن خود کرده و فقط پشت سر «آواتار»، «تایتانیک» و «جنگ ستارگان: نیرو بیدار میشود» قرار دارد. از سوی دیگر، «پلنگ سیاه» سومین فلم پرفروش تاریخ باکسْآفیس داخلی آمریکای شمالی است.
فلم «هالک فوقالعاده» با نقشآفرینی ادوارد نورتون با فاصله کمفروشترین فلم دنیای سینماتیک مارول است و در باکسآفیس جهانی تنها ۲۶۳ میلیون دالر فروخت.