صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بهترین فلم‌هایی که در پاییز امسال اکران می‌شوند

بهترین فلم‌هایی که   در پاییز امسال  اکران می‌شوند

سال ۲۰۱۸ تا امروز به کمک فلمهای ابرقهرمانی گیشه خوبی داشته، اما هنوز نوبت به فلمهایی نرسیده که دل عاشقان سینما را گرم کند. دنباله هری پاتر یعنی قسمت دوم فلم «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها» (Fantastic Beasts and Where to Find Them ) و اسپین آف فلم «اسپایدرمن» (مرد عنکبوتی) در کنار بازسازی تازهای از فلم «مری پاپینز» تنها چند فلم از میان انبوه آثاری هستند که در ادامه سال ۲۰۱۸ میشود دیدن آنها را به دوستداران سینما توصیه کرد.
درخواست ساده (A Simple Favor )
کارگردان: پل فیگ
بازیگران: آنا کندریک، بلیک لایولی
خلاصه داستان: فلم بر محوریت استفانی میچرخد. مادری که وبلاگ نویس است و میخواهد حقیقت پشت داستان ناپدید شدن بهترین دوستش امیلی را از شهر کوچک شان کشف کند.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
فلمی که ترکیبی از «دختر گمشده» دیوید فینچر و سریال «شایعات دختران» (Gossip Girl ) است. بلیک لایولی نقش زن اغواگر اسرارآمیزی را دارد و کندریک دوست بی حواس خوشبخت اوست. فلم میتواند یک جور نوآر مدرن باشد و البته دیدن این دو بازیگر کنار هم قطعا جذابیت زیادی دارد. پل فیگ که برای کارگردانی کمدی – رومانتیک خوب «ساقدوش ها» مشهور شد، این بار سراغ یک درام اسرارآمیز رفته، در نتیجه شانس اش برای اینکه در فصل جوایز تحویل اش بگیرند بیشتر شده است.
خود زندگی (Life Itself )
کارگردان: دن فاگلمن
بازیگران: اسکار آیزاک، الیویا وایلد، آنت بنینگ
خلاصه داستان: یک زوج جوان نیویورکی که از زمان کالج رابطه عاشقانهای با هم داشتند کارشان به ازدواج میکشد و اولین بچه شان هم به دنیا میآید. یک چرخش غیرمنتظره در زندگی شان باعث هرج و مرجی میشود که بازتاب آن چیزی است که در طول همه این سال ها رابطه شان بر آنها گذشته است.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
دن فاگلمن در سال های اخیر با نوشتن سریال «این ما هستیم» اشک همه را به اندازه کافی در آورده است و حالا با یک درام خانوادگی دیگر این بار برای پرده بزرگ سینما برگشته. اسکار آیزاک داستان عاشقانهای با وایلد دارد و دیدن همین دو نفر در نقش یک زوج به اندازه کافی کنجکاوی برانگیز هست. داستان نسل های مختلف در طول رابطه این دو نفر روایت میشود و توصیه مان این است که دستمال همراه تان ببرید!
پسر زیبا (Beautiful Boy )
کارگردان: فلیکس ون گرونیگن
بازیگران: استیو کارل، تیموتی شالامه
خلاصه داستان: اقتباسی از یک رمان پرفروش که خاطرات یک پدر و پسر به نام دیوید و نیک شف است. قصه «پسر زیبا» تجربهای الهام بخش از نجات، بازگشت و رستگاری در آغوش خانواده است.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
یک نگاه متفاوت به رابطه پدر و پسری. به آن سخنرانی پرشور مایکل استالبرگ در پایان فلم «مرا به نام خودت صدا بزن» فکر کنید و در ذهن تان استیو کارل را به جای او تجسم کنید و آن صحنه را سر میز شام در نظر بگیرید. احتمالا باید منتظر موفقیت دوباره شالامه در فصل جوایز این بار برای فلم «پسر زیبا» باشید.
کولت (Colette )
کارگردان: نواش وستمورلند
بازیگران: کایرا نایتلی، دومینیک وست
خلاصه داستان: کولت توسط همسرش تحت استثمار قرار میگیرد تا رمان هایی بنویسد و به نام او چاپ شان کند. رمان ها به موفقیت میرسند و کولت زیر سایه این موفقیت در تلاش است تا خودش را به جهان معرفی کند و از زیر سایه شوهرش بیرون بیاید و با تبعیض جنسیتی مبارزه کند.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
این درام تاریخی که بر مبنای یک داستان واقعی ساخته شده، موقعیت مناسبی برای نایتلی است و چه کسی است که منتظر دیدن او در نقش یک نویسنده زن فرانسوی در فلمی نسبتا فمینیستی نباشد؟ با طراحی لباس و صحنهای که از تیزرهای فلم درخشان به نظر میرسد. شاید نایتلی با فلم «کولت» بتواند صدای شخصیاش را که مدت هاست گم کرده دوباره به گوش منتقدان و سینمادوستان برساند. مشهورترین فلمی که از وستمورلند، کارگردان فلم به یاد داریم «هنوز آلیس» است که نامزد جایزه اسکار هم شد و جولین مور هم برای بازی در نقش اول، اسکار بهترین بازیگر زن را گرفت. همین است که شانس نایتلی را بیشتر میکند.
ستارهای متولد میشود (A Star Is Born )
کارگردان: بردلی کوپر
بازیگران: بردلی کوپر، لیدی گاگا
خلاصه داستان: یک خواننده کهنه کار به دختر جوانی که عاشق موسیقی است کمک میکند تا بتواند اسم و رسمی پیدا کند در حالی که خودش با مشکل الکل دست و پنجه نرم میکند و در سراشیبی افتاده است.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
بازسازی فلم کلاسیک شاهکاری که سال ۱۹۵۴ جورج کیوکر ساخته با کمی تغییر قطعا دیدن دارد. در فلم کیوکر داستان پشت صحنه سینما را داشتیم و بازیگری که قرار بود به شهرت برسد و اینجا یک خواننده را داریم. لیدی گاگا در تریلر فلم به اندازه کافی کنجکاوی برانگیز هست. فلم میتواند به نوعی قصه زندگی او باشد که چطور با صدایش به شهرت رسید. این اولین کارگردانی بردلی کوپر، بازیگر ستاره سینماست. نسخه دیگری از این فلم سال ۱۹۷۶ با بازی باربارا استرایسند ساخته شده و حالا میگویند که استرایسند خودش نسخه بردلی کوپر را تایید کرده است.
اولین انسان (First Man )
کارگردان: دیمیان شزل
بازیگران: رایان گاسلینگ، کلر فوی، جیسون کلارک
خلاصه داستان: نگاهی به زندگی نیل آرمسترانگ، فضانورد آمریکایی که برای اولین بار قدم به ماه گذاشت و مأموریت افسانهای او برای این که سال ۱۹۶۹ بتواند آپولو ۱۱ را روی ماه بنشاند.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
«این یک گام کوچک برای من و یک گام بزرگ برای بشریت است.» همه ما این جمله قهرمانانه نیل آرمسترانگ را شنیده ایم. اما دیمیان شزل نگاه جدیدی به این واقعه دارد و بیشتر به این داستان میپردازد که چطور نزدیک بود فرود آپولو ۱۱ تبدیل به یک فاجعه بزرگ شود. با توجه به کارنامه شزل «اولین انسان» نوید یک فلم جسورانه را میدهد. سفری تازه در دل یکی از خطرناک ترین مأموریت های تاریخ که نه تنها برای آرمسترانگ که برای جهان یک نقطه عطف بود.
راپسودی کولی (Bohemian Rhapsody )
کارگردان: برایان سینگر
بازیگران: رامی مالک، مایک مهرز
خلاصه داستان: داستان زندگی یکی از اسطوره های موسیقی راک، فردی مرکوری از ابتدای راه تا زمانی که در کنسرت Live aid سال ۱۹۸۵ حضور پیدا میکند.
چرا میخواهیم آن را ببینیم؟
می گویند فردی مرکوری ضریب هوشی فوق العاده بالایی داشته است و حالا منتظر دیدن رامی مالک هستیم که چطور یکی از اسطوره های موسیقی را قرار است روی پرده سینما زنده کند. تریلر فلم عطش مخاطب را برای دیدنش بیشتر میکند. ضرباهنگ تند و موسیقی گروه کویین و یک ابرستاره. برایان سینگر را برای کارگردانی اکشن های خوب «ایکس من» میشناسیم اما حالا سراغ یک درام زندگینامهای رفته و حاصل کار جزو فلم های مهم فصل پاییز است.