صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جوایز جشنواره بوسان تقسیم شد

جوایز جشنواره بوسان تقسیم شد

برندگان بیست و سومین جشنواره فلم بوسان مشخص شدند و فلم «رونا، مادر عظیم» به کارگردانی جمشید محمودی جایزه بخش تازهتاسیس «کیم جی سئوک» را از آن خود کرد.
به نقل از ورایتی، اختتامیه بیست و سومین جشنواره فلم بوسان صبح شنبه ۱۳ اکتبر در شهر بوسان کره جنوبی برگزار و برندگان بخشهای مختلف اعلام شد.
دو فلم «وحشی» از کشور چین و درام «تصفیه کردن» از کشور کره جنوبی جایزه سی هزار دالری بخش رقابتی اصلی «جریانهای نو» بیست و سومین دوره جشنواره فلم بوسان را از آن خود کردند.
همچنین جایزه «کیم جیسئوک» که به نام یکی از بنیانگذاران این جشنواره که سال گذشته به طرز ناگهانی فوت کرد نامگذاری شده، بین دو فلم «رونا، مادر عظیم» به کارگردانی جمشید محمودی محصول افغانستان و «دنده» اثر ژانگ وی تقسیم شد.
امیلی بوجس، لی هیوک سانگ فلمساز کرهای و ژائو لیانگ کارگردان چینی داوران بخش مستند جشنواره نیز جایزه بخش مستند را به فلمهای «Opening Closing Forgetting » از تایوان و «ارتش» از کره جنوبی اهدا کردند.
کوون سونگ-مو کارگردان کرهای فلم «Cat Day Afternoon » و اشیش پندی فلمساز هندی فلم «نوره» نیز جایزه بهترین فلم کوتاه جشنواره را با هم قسمت کردند.
جوایز بهترین بازیگران حال حاضر سینمای کره جنوبی نیز به دو بازیگر زن کره ای، لی جو یئونگ برای بازی در «مگی» و چوی هی سئو برای نقش خود در «بدن ما» رسید.
مسئولان جشنواره بین المللی فلم بوسان میگویند که در مدت ۱۰ روزه جشنواره ۳۲۴ فلم از ۷۹ کشور به نمایش در آمده است که ۱۱۵ عدد از آنها اولین اکران جهانی خود را تجربه کردند و در مجموع بیش از ۱۹۱ هزار نفر در این جشنواره حضور داشتند. در بخش بازار فلم نیز این جشنواره شاهد رشد بوده است و میزان حضور استودیوهای فلمسازی ۳۸ درصد افزایش داشته و امسال به عدد ۹۱۱ کمپانی رسیده است. بیست و سومین دوره جشنواره فلم بوسان از ۴ اکتبر (۱۲ میزان) آغاز شده بود و دیشب ۱۳ اکتبر به پایان رسید.