صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پوستر کمیاب فلم «مومیایی» به دنبال شکستن رکوردِ حراج

پوستر کمیاب فلم «مومیایی» به دنبال شکستن رکوردِ حراج

پیش بینی میشود پوستر کمیاب فلم «مومیایی» (۱۹۳۲) بین ۱ تا ۱.۵ میلیون دالر فروخته شود.
به نقل از رویترز، پیش بینی میشود پوستر اصیل و کمیاب فلم کلاسیک ترسناک «مومیایی» با شرکت بوریس کارلوف بیشتر از یک میلیون دالر در حراج فروخته شود؛ رقمی که برای پوستر یک فلم رکورد محسوب میشود.
این پوستر یکی از سه نمونه باقی مانده از پوستر اصلی لیتوگرافی فلم «مومیایی» (۱۹۳۲) است. در طراحی این پوستر که توسط کاروی گروس مدیر تبلیغات هنری استودیوی یونیورسال در آن سالها انجام شده است کمترین فضای خالی به چشم میخورد؛ بوریس کارلوف ایفاگر نقش مومیایی با چشمان بسته و دستهای روی سینه در مرکز تصویر و زیتا یوهان با لباس قرمز در پایین، سمت راست قرار دارد، همچنین در بالای پوستر، سمت راست نیز از جمله «به هوش میآید!» برای ترغیب سینماروها استفاده شده است.
پیش بینی شده است این پوستر بین ۱ تا ۱.۵ میلیون دالر فروخته شود. رکورد قیمت برای پوستر یک فلم در حراج عمومی، ۵۲۵۸۰۰ دالر است که در سال ۲۰۱۷ برای پوستر فلم ترسناک «دراکولا» محصول ۱۹۳۱ با شرکت بلا لوگوسی رقیب آن سالهای بوریس کارلوف در حراجی هریتیج پرداخت شده است.
در سال ۲۰۰۵ یک مجموعه دار کالیفرنیایی برای پوستری از فلم «متروپولیس» اثر صامت فریتس لانگ ۶۹۰ هزار دالر پرداخت کرده بود. (البته این مبلغ در حراج نبوده است.)گفته میشود مبلغ پیشنهادی آغازین برای پوستر فلم «مومیایی» ۹۵۰ هزار دالر تعیین و اعلام شده که پیشنهاد قیمت برای حراج به صورت آنلاین تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) ادامه دارد.
پوستر مورد اشاره برای سینماهای نمایش دهنده فلم طراحی شده بود و هرگز به صورت عمومی در دسترس قرار نگرفته بود. این پوستر اولین بار در سال ۱۹۹۹ در نمایشگاهی در موزه ویتنی نیویورک توجهات را به خود جلب کرد. «مومیایی» به کارگردانی کارل فروند یکی از اولین فلمهای ژانر وحشت تاریخ سینماست که در سال ۱۹۳۲ با بازی بوریس کارلوف در نقش اصلی ساخته شد.