صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازیگر زن مشهور هالیوود به « ام اس » مبتلا شد

بازیگر زن مشهور هالیوود به  « ام اس » مبتلا شد

سلما بلر بازیگر آمریکایی سری فلمهای «هلبوی» میگوید به بیماری اماس مبتلا شده است. او در اینستاگرام خود نوشت که پزشکان در ماه اگست تشخیص دادند که او دچار این بیماری که سیستم مرکزی اعصاب را هدف می گیرد، شده است.
به نقل از آی سینما، بازیگر ۴۶ ساله که به تازگی بازی در سریال جدید نتفلیکس با عنوان «زندگی دیگر» را آغاز کرده، خبر داد که هرچند دچار مشکلات حرکتی شده، اما از نقش جدیدش لذت میبرد .
او در این پست اینستاگرام نوشته است: «دچار ناتوانی شدهام. گاهی زمین میخورم. گاهی چیزها از دستم میافتند. حافظهام تار شده. سمت چپ بدنم برای حرکت از یک جیپیاس شکسته (سیستم اعصاب) جهتها را میخواهد. ولی ما این کار را شروع کردهایم. میخندم و نمیدانم دقیقا چه کار خواهم کرد ولی همه تلاشم را میکنم.»
بلر در سریال علمی-تخیلی «زندگی دیگر» نقش یک روزنامه نگار به نام هارپر گلی را بازی میکند. داستان این مجموعه درباره فضانوردی با بازی کتی سکاف است که در جستوجوی هوش موجودات بیگانه است.
بر اساس آمار انجمن ملی اماس آمریکا در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری که هنوز منشأ آن ناشناخته است، مبتلا هستند.