صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گی‌یرمو‌دل‌ تورو ‌انیمیشن «پینوکیو» را ‌برای‌ نتفلیکس‌می‌سازد

 گی‌یرمو‌دل‌ تورو ‌انیمیشن «پینوکیو» را ‌برای‌ نتفلیکس‌می‌سازد

گییرمو دل تورو کارگردان برنده جایزه اسکار، «پینوکیو» را برای نتفلیکس کارگردانی، نویسندگی و تهیه خواهد کرد.
به نقل از ایندیپندنت، گی یرمو دل تورو کارگردان برنده جایزه اسکار سرانجام پس از موفقیت «شکل آب» سراغ کارگردانی فلم جدیدش میرود و در جدیدترین پروژهاش برای اولینبار کارگردانی یک انیمیشن بلند سینمایی را انجام خواهد داد.
همچنین ورایتی در خبری آورده است که دل تورو برای ساخت ورژنی از «پینوکیو» از سوی نتفلیکس چراغ سبز گرفته است. این ورژن موزیکال استاپ موشن (یکی از تکنیکهای انیمیشنسازی  که در آن یک شی را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین ضبط میکنند) قرار است داستان کلاسیک مربوط به بچهها را درباره عروسکی که میخواهد به یک پسر واقعی بدل شود به تصویر بکشد و اعلام شده که این فلم به اثر کلاسیک دیزنی ربطی ندارد.
در این فلم دل تورو به عنوان تهیه کننده در کنار کمپانی جیم هنسون و استودیوی انیمیشن سازی شَدوماشین، خالقان «بوجک هورسمن» کار خواهد کرد.
فلمنامه کار نیز توسط دل تورو و پاتریک مکهیل خالق انیمیشن «آن سوی دیوار باغ» نوشته شده است و مارک گوستافسون کارگردان بخش انیمیشن «آقای روباه شگفت انگیز» نیز در کنار دل تورو کارگردانی کار را به صورت مشترک برعهده خواهد داشت.
داستان «پینوکیو» قرار است در ایتالیا در خلال دهه ۳۰ میلادی هنگامی که فاشیسم در کشور ایتالیا در اوج قرار دارد رخ دهد. دل تورو پیش تر پژوهشی مشابه این را درباره رژیم فرانکو در اسپانیا در دو فلم «ستون فقرات شیطان» و «هزارتوی پن» انجام داده است.
کارگردان «شکل آب» در بیانیهای که در این مورد صادر کرد، چنین گفت: هیچ فرمِ هنری بر زندگی و کار من بیشتر از انیمیشن تاثیر نگذاشته و هیچ شخصیتی در تاریخ به مانند پینوکیو با من ارتباط شخصی عمیق برقرار نکرده است.
او در ادامه بیان کرد: در داستان ما، پینوکیو یک شخص معصوم و بی گناه با یک پدر بی تفاوت است او در دنیایی که از درک آن عاجز است گمشده است، پینوکیو سفر غیر عادیای را آغاز میکند که برایش فهم و درک عمیقی از پدر و دنیای واقعی به همراه دارد. تا جایی که به خاطر دارم مدت زمانی طولانی میخواستم این پروژه را بسازم.
دل تورو پیش تر با نتفلیکس در مجموعه انیمیشن برنده جایزه امی «شکارچیان ترول» همکاری کرده بود. او پیش از این نیز در اوایل سال جاری قراردادش با گروه انیمیشن دریم ورکس را که به مدت یک دهه در آن فعالیت داشت تمدید کرد.