صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۶ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نکته‌ای جالب از پروژه «یک مکان ساکت»

نکته‌ای جالب از پروژه  «یک مکان ساکت»

جان کرازینسکی در گفتگویی درباره فلم «یک مکان ساکت»، از نحوه تدوین جالب این پروژه و همچنین آخرین خبرها درباره ساخت دنباله آن پرده برداشت.
به نقل از موویوب، جان کرازینسکی کارگردان و بازیگر فلم «یک مکان ساکت»، پنجشنبه ۳ جنوری (۱۳ جدی)  در گفتگویی مفصل با روزنامه نیویورکتایمز فاش کرد که ۲ تدوین اولیه «یک مکان ساکت» بدون صدا انجام شده است. «یک مکان ساکت» درامی ترسناک به نویسندگی و کارگردانی جان کرازینسکی و بازی او و همسرش امیلی بلانت است و داستان موجوداتی ترسناک را روایت میکند که زمین را به تسخیر خود درآوردهاند. این هیولاها به صدا حساس هستند و تولید کوچترین صدایی باعث جذب آنها به سوی انسانها و کشته شدن آنها میشود.
حال جان کرازینسکی نکاتی درباره این فلم بیان کرده است که توجه علاقهمندان به سینما را به خود جلب کرده است که یکی از آنها تدوین بی صدای این پروژه است. کرازینسکی در این باره گفت: در روزهای اول پستولید، من و تدوینگرم به دنبال صدایی بودیم که با همنوایی با آن بتوانیم سکانسهای مختلف را تدوین کنیم تا اینکه به او گفتم خاموشش کن! و این طور شد که صدای پروژه برای ۵ هفته بعدی بسته بود. در حقیقت تدوین اول و دوم کل این پروژه در سکوت مطلق انجام شد. من احتیاج داشتم با شخصیتهای فلمم بدون حضور عنصری دیگر ارتباط برقرار کنم.
«یک مکان ساکت» شیوهای منحصر به فرد در استفاده از صدا دارد که نه تنها به ترسناکی فضا میافزاید که در شخصیتپردازی کاراکترها و شکل گیری روابط میان آنها نیز تاثیر به سزایی دارد. در این مصاحبه کرازینسکی در پاسخ به این پرسش که آیا این فلم میتوانست صامت باشد پاسخ داد: صد در صد، چرا که در سکوت نیز بسیاری از روابط فلم شکل میگیرد. با این حال من در موفقیت تجاری فلم تردید داشتم، چرا که تنها باری که دیدم کسی اینگونه فلمی بدون دیالوگ کار کند پل توماس اندرسن در «خون به پا خواهد شد» (۲۰۰۷) بود. آن ۱۲ تا ۱۴ دقیقه اولی که دنیل دیلویس حرف نمیزند یک سنگ محک و معیاری بزرگ برای من بود. اما «یک مکان ساکت» سرانجام بر خلاف پیش بینیها نظر مثبت منقدان و مخاطبان را جلب کرد و با ۳۴۰ میلیون دالر فروش به یک موفقیت تمام عیار در گیشه تبدیل شد و پارامونت را مجاب کرد تا سفارش ساخت دنباله آن را در دستور کار قرار دهد؛ پروژهای که هماکنون کرازینسکی در حال نگارش آن است.
کرازینسکی همچنین با وجود آن که قبلا درباره کارگردانی قسمت دوم این فلم ابراز تردید کرده بود در این باره گفت: من ایدهای برای ادامه این داستان دارم، با این حال همچنان به چگونگی انجام آن فکر میکنم. اگر بتوانم این ایده را پیش ببرم خیلی دوست دارم تا دوباره کارگردانی کار را در دست بگیرم اما اگر این امر رخ نداد خوشحال خواهم شد تا آن را به دست کسی دیگر بسپارم و فقط رد پای خودم را در آن به جا بگذارم تا خیالم از مراقبت از کار راحت باشد.
نامزدهای جوایز اسکار ۲۲ جنوری (۲ حوت) معرفی میشوند و باید صبر کرد و منتظر ماند که آیا نامزدی جوایز اسکار نیز به لیست دستاوردهای «یک مکان ساکت» اضافه خواهد شد یا نه. اکران «یک مکان ساکت ۲» برای ۱۵ می ۲۰۲۰ (۲۶ ثور ۱۳۹۹) برنامهریزی شده است.