صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نسبت فامیلی جرج کلونی با رئیس جمهور آمریکا

نسبت فامیلی جرج کلونی با رئیس جمهور آمریکا

جرج کلونی بازیگر، تهیه کننده و کارگردان آمریکایی است که در سال ۱۹۶۱ در ایالت کنتاکی متولد شد.
طبق تحقیقاتی که متخصصان انسِستری انجام داده اند، جرج کلونی با لوسی هنکس مادربزرگ ابراهام لینکلن رییس جمهور آمریکا نسبت فامیلی داشته است.
گفته میشود تام هنکس نیز با مادر لینکلن نسبت دارند و هر دوی این بازیگران به نحوی با آبراهام لینکلن نسبت فامیلی پیدا کردهاند.
کلونی در خانودهای متولد شد که به تجارت و هنر مشهور بودند. مادر کلونی در شورای شهر فعالیت داشته است و پدر وی نیز مجری رادیو و تلویزیون بود و سبب شد که جرج کلونی با رسانه آشنایی نسبی داشته باشد.
او علاقه زیادی به درس و تحصیلات نداشت و تلاشهای وی در سالهای ۱۹۷۹ و ۱۹۸۱ برای دریافت مدرک به سرانجام نرسید و پس از رها کردن دانشگاه به کارهایی مثل کار در فروشگاه، کار کردن در ساختمان و حتی دخانیات روی آورد؛ اما سرانجام توسط پدرش به کار گویندگی در شبکه تلویزیونی «ای ام سی» مشغول شد که اولین کارش محسوب میشد.
در همان سال هم پسرخاله او، به منظور تهیه کنندگی فلم کوتاهی درباره اسبهای مسابقهای به شهر لکسینگتون رفته بود که در این فلم به جرج هم نقش کوچکی داد.
از سویی دیگر جرج کلونی با کار در تلویزیون، توانست راه خود را در رشته بازیگری باز کند و اولین نقش خود را در سریال تلویزیونی اتاق اورژانس که از برنامههای پربیننده تلویزیون آمریکا بود، اجرا نمود و مورد توجه همگان قرار گرفت.
فلمهای او عموما در ژانر اکشن است و مجموعه فلم سینمایی «یار اوشن» در همین ژانر از فلمهای محبوب طرفدارانش است که فروش خوبی را نیز تجربه کرد. گفته میشود کلونی برای بازی در این فلم ۲۰ میلیون دالر دستمزد گرفته است.
جرج کلونی به فضای مجازی علاقهای نداشته است و خیلی به کاغذ و نوشتن علاقهمند است و دلیل فلمنامه نویس شدنش را همین علاقه خود به کاغذ و ارتباطهای سنتی میداند.
جرج کلونی علاوه بر بازیگری در فلمنامه نویسی و کارگردانی هم بسیار موفق ظاهر شده و تاکنون ۶ نامزدی اسکار را برای خود رقم زده است.
 او از بازیگران پر درآمد هالیوود نیز محسوب میشود و همچنین بهره هوشی وی به قدری است که از نگاه سایت «EW » در بین ۵۰ بازیگر باهوش هالیوود قرار گرفته است.