صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دامبو» برصدر گیشه‌های آمریکا نشست

«دامبو» برصدر گیشه‌های آمریکا نشست

فلم زنده «دامبو» محصول جدید والت دیزنی با فروش ۴۵ میلیون دالری در سه روز نخست اکران، بر صدر باکس آفیس آمریکا نشست.
به نقل از هالیوود ریپورتر، در حالی «دامبو» صدرنشین جدول فروش آمریکا شد که فلم جدید متیو مککانهی با عنوان «The Beach Bum » فروش ۱.۸ میلیون دالری بدترین افتتاحیه فلمی از این بازیگر را رقم زد و فلم دهم باکس آفیس شد.
«دامبو» ساخته تیم برتون با نمایش در ۴۲۵۹ سالن سینما در سه روز فروشی ۴۵ میلیون دالری را ثبت کرد.
این فلم که با اقتباس از انیمیشن سال ۱۹۴۱ ساخته شده درباره یک بچه فلم بامزه است که گوشهایی جادویی دارد و میتواند با کمک آنها پرواز کند. در حالی که انتظار میرفت این فلم حداقل با ۵۰ میلیون دالر وارد سینماها شود، اندکی کمتر از انتظار ظاهر شده است.
در بازارهای خارج از آمریکا نیز «دامبو» با افتتاحیه ۱۰.۷ میلیون دالری در چین و در مجموع با فروش ۱۱۶ میلیون دالری در سطح جهان کارش را شروع کرده است.
این فلم موفق شد تا فلم «ما» را کنار بگذارد و نشان دهد که مخاطبان خیلی به نقدهای منتقدان که از فلم استقبال نکرده بودند، توجه ندارند.
با توجه به تعطیلات عید پاک انتظار میرود فروش «دامبو» از این هم بیشتر شود.
«ما» با فروش ۳۳.۶ میلیون دالر دیگر در دو هفته در مجموع در آمریکا ۱۲۸.۲ میلیون دالر فروش کرده و فلم دوم باکس آفیس شده است.
«کاپیتان مارول» نیز در چهارمین هفته نمایشش با فروش ۲۰.۵ میلیون دالر در مجموع ۳۵۳.۸ میلیون دالر فروش کرده و فلم سوم باکس آفیس است.
در مکان چهارم «۵ پا آنطرفتر» با فروش ۶.۳ میلیون دالر در هفته سوم و مجموع فروش ۳۵.۹ میلیون دالری و در مکان پنجم «برنامهریزی نشده» با فروش ۶.۱ میلیون دالر در نخستین آخر هفته اکرانش جای دارند.
«برنامه ریزی نشده» یک درام مذهبی به نویسندگی و کارگردانی چاک کونزلمن و ماری سالومون بر مبنای کتاب خاطراتی به همین نام از ابی جانسون است.