صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چه کسی با خراب کردن سینما بازیگر شد

چه کسی با خراب کردن سینما  بازیگر شد

وین دیز بازیگر محبوب فلم سینمایی «سریع و خشن» با خراب کردن یک سینما در شهر نیویورک پا به این عرصه گذاشت.
به گزارش سینماپرس، وین دیزل بازیگر و کارگردان ۵۱ ساله آمریکایی با نام اصلی مارک سینکلر وینسنت است که بیشتر به خاطر سری فلمهای «سریع و خشن» شناخته میشود. او برای کسب درآمد شغل نگهبانی را در پیش گرفت و پس از آن هم نام خود را به وین دیزل تغییر داد و همچنین در نوجوانی در رشتههای بدنسازی و کشتی کج نیز سابقه فعالیت داشته است.
مادر او یک روانشناس ایتالیایی و پدر خواندهش نیز اهل نیویورک است و هنوز پدر واقعی خود را ندیده است.
اگرچه او از سنین پایین به بازیگری علاقه داشت، اما اولین فعالیت سینمایی او به طور ناخواسته شکل گرفت و زندگی او را تغییر داد؛ زمانی که وین دیزل هفت ساله بود به همرا برادر و دوستانش به یک سینما در نیویورک رفتند تا این سینما را تخریب کنند. اما رییس آن سینما به جای زنگ زدن به پلیس به آنها پیشنهاد بازی در یک فلم را داد و این به اولین تجربه اکشن این بازیگر تبدیل شد.
پس از سپری کردن دوران دبیرستان در دانشگاه هانتر ثبت نام کرد، ولی پس از گذشت سه سال از آنجا اخراج شد و دوباره به هالیوود بازگشت تا دوران جدیدی از بازیگری اش را شروع کند. او یک سال با تمام وجود تلاش کرد، ولی نتوانست هیچ احساسی در هالیوود ایجاد کند و با هدف این که در هالیوود جایی باز کند، تصمیم گرفت به نیویورک بازگردد.
مادرش به او کتابی از ریک اشمیت به نام «فلم سازی با بودجهی خودروی دسته دوم» را هدیه داد. او با مطالعهی این کتاب به خوبی یاد گرفت چگونه کنترل زندگی اش را در دست بگیرد و خودش فلم بسازد؛ و بدین صورت فلمی کوتاه به نام «Multi-Facial » را مبتنی بر تجربیات خودش به عنوان یک بازیگر نوشت و فلم برداری از آن در کمتر از سه روز حدود سه هزار دالر هزینه در برداشت. فلم او توانست در جشنواره فلم کن در سال ۱۹۹۵ مورد تایید قرار گیرد.
از دیگر فلمهای او میتوان به فلمهای نجات سرباز رایان، ولگردها و نگهبانان کهکشان اشاره کرد.