صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کاپیتان مارول» به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست

«کاپیتان مارول»  به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست

فلم «کاپیتان مارول» محصول دیزنی تبدیل به جدیدترین عضو گروه فلمهایی شده که توانستهاند یک میلیارد دالر در باکسآفیس جهانی بفروشند.
به نقل از ورایتی، «کاپیتان مارول» فلم بلاکباستر ابرقهرمانی با نقشآفرینی بری لارسون رسماً از مرز مهم فروش یک میلیارد دالر در بازار جهانی عبور کرد و دوباره نشان داد ابرقهرمانهای زن هم میتوانند عملکردی چشمگیر در باکسآفیس داشته باشند. این فلم تا به حال ۳۵۸ میلیون دالر در آمریکای شمالی فروش کرده و ۶۴۵ میلیون دالر در خارج از کشور فروخته است.
«کاپیتان مارول» هفتمین فلم در دنیای سینماتیک مارول است که به این جایگاه مهم دست پیدا میکند و حالا به «انتقامجویان: جنگ ابدیت»، «پلنگ سیاه»، «انتقامجویان»، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، «انتقامجویان: عصر اولتران» و «مرد آهنی ۳» پیوسته است. این فلم همچنین هجدهمین پروژه دیزنی است که میتواند بیش از یک میلیارد دالر بفروشد. روی هم رفته، ۲۱ فلم دنیای سینماتیک مارول تا امروز ۱۸.۵ میلیارد دالر فروختهاند.
«کاپیتان مارول» به عنوان نخستین بلاکباستر مارول شناخته شده که حول محور یک شخصیت ابرقهرمان زن میچرخد. این فلم که توسط آنا بودن و رایان فلک کارگردانی شده، از مجموعه بازیگران مشهوری استفاده میکند که شامل جود لاو، ساموئل ال. جکسون، بن مندلسون و آنت بنینگ میشوند.
«زن شگفتانگیز» که نخستین فلم ابرقهرمانی زنانه شرکت دیسی بود پیش از این راه «کاپیتان مارول» را باز کرده و به هالیوود نشان داده بود که تمام مخاطبان میتوانند از این نوع فلمها حمایت کنند. آن فلم با نقشآفرین گل گدوت و پتی جنکینز توانسته بود ۸۴۱ میلیون دالر در سراسر جهان بفروشد. شخصیت کارول دنورز یا همان کاپیتان مارول با نقشآفرینی لارسون نخستین حضور خود در مجموعه فلمهای «انتقامجویان» را در فلم «پایان بازی» خواهد داشت که روز بیستوششم اپریل روی پردههای سینما میرود. هر دو فلم در صحنههای پایانی بعد از تیتراژ خود نشان دادهاند که پس از اینکه شخصیت تانوس در فلم آخر «انتقامجویان» نیمی از ساکنان سیاره زمین را به خاک تبدیل کرد، کاپیتان مارول آخرین و بهترین امید زمین است. این فلم از ۸ مارچ اکران خود را شروع کرد.