صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کلر دنی رییس بخش فلم کوتاه و سینه‌فونداسیون جشنواره فلم کن شد

کلر دنی رییس بخش فلم کوتاه و سینه‌فونداسیون جشنواره فلم کن شد

کارگردان سرشناس فرانسوی برای ریاست گروه داوری بخش فلمهای کوتاه و سینهفونداسیون جشنواره بینالمللی فلم کن امسال انتخاب شد.
به نقل از ورایتی، ریاست هیأت داوران بخش فلمهای کوتاه و سینهفونداسیون هفتاد و دومین جشنواره فلم کن به کلر دنی کارگردان سرشناس فرانسوی رسید.
این کارگردان ۷۳ ساله که به تازگی اولین فلم انگلیسی زبان خود را با عنوان «زندگی رفیع» با بازی رابرت پتینسون ساخته است، به اتفاق گروه داوری خود ۳ برنده بخش سینهفونداسیون را ۲۳ ماه میمعرفی میکند. ۲ روز بعد نیز برنده نخل طلای فلم کوتاه در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی میشود.
جشنواره فلم کن از این کارگردان به عنوان یک ماجراجوی حقیقی یاد کرد که در طول ۳۰ سال اخیر جایگاهی خاص در سینمای معاصر داشته است و مجموع کارهایش شامل ۱۳ فلم بلند بوده است که چهار عنوان از آنها در بخش رقابتی جشنواره کن به نمایش در آمدهاند.
«شکلات»، «نمیتوانم بخوابم» که در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایش درآمد، «لعنتی» که آن هم در بخش نوعی نگاه دیده شد، «کار زیبا» و «مواد سفید» که در بخش رقابتی جشنواره کن حضور داشتند، از فلمهای کلر دنی هستند.
سال پیش جایزه نخل طلای فلم کوتاه به چارلز ویلیامز برای «همه این مخلوقان» اهدا شد. لین رامزی، جیم جارموش، نوری بیلگه جیلان و جین کمپیون تنها کارگردانهایی هستند که هم جایزه نخل طلای فلم کوتاه و هم نخل طلای فلم بلند جشنواره کن را دریافت کردهاند.
هفتاد و دومین جشنواره فلم کن از ۲۴ ثور تا ۴ جوزا در فرانسه برگزار میشود.