صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«پروژه گوتنبرگ» جـوایز فلم هانگ کانگ را درو کرد

 «پروژه گوتنبرگ» جـوایز فلم هانگ کانگ را درو کرد

فلم درام اکشن «پروژه گوتنبرگ» به نویسندگی و کارگردانی «فلیکس چونگ» و با بازی «چو یون فات» و «آرون کووک» یکشنبه شب را با 17 نامزدی و 7 جایزه به پشت سر گذاشت.
به نقل از هالیوورد ریپورتر، درام «پروژه گوتنبرگ» که داستانی درباره جعل اسکناس روایت میکند، در سی و هشتمین دوره از جوایز فلم هانگکانگ ۷ جایزه را برای بهترین فلم، بهترین فلم برداری، بهترین کارگردان هنری، بهترین طراحی لباس و چهره، بهترین تدوین فلم و کارگردانی و بهترین فلمنامه از آن خود کرد.
این فلم سینمایی که در ۱۷ شاخه نامزد دریافت جایزه شده بود، سال گذشته در سینماهای چین ۱۸۷ میلیون دالر فروخت.
درکنار درخشش «پروژه گوتنبرگ» ، جایزه فلم هانگکانگ شاهد شکوفایی استعدادهای درخشان کارگردانی نیز بود. جایزه بهترین بازیگری در تمامی شاخهها به جز بهترین بازیگر نقش اول زن، به بازیگران فلمهای کارگردان اولی رسید.
«آنتونی وانگ» که پیش از این عنوان بهترین بازیگر مرد را در کارنامه خود داشت، توانست جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره را برای فلم «انسان ساکن» به کارگردانی «اولیور چان» کسب کند. این پنجمین مرتبهای است که «وانگ» به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد فلم هانگکانگ برگزیده میشود. «اولیور چان» نیز به عنوان بهترین کارگردان فلم اولی انتخاب شد.
در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن نیز «کلوئه مایان» برای فلمی به کارگردانی «فروت چان» برگزیده شد. سال ۲۰۱۸ با وجود ساخت ۵۴ فلم داخلی سال سختی برای صنعت فلم هانگکانگ به شمار میرود، اما از این حقیقت نمیتوان چشم پوشی کرد که یک سوم این آثار توسط کارگردانان تازهوارد ساخته شدهاند.