صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازیگر «گودزیلا» به‌عنوان «مادرخوانده» جشنواره کن ۲۰۱۹ معرفی شد

بازیگر «گودزیلا» به‌عنوان  «مادرخوانده» جشنواره کن ۲۰۱۹ معرفی شد

ژانگ زئی بازیگر چینی فلم سینمایی «گودزیلا: پادشاه هیولاها» به عنوان «مادرخوانده» جشنواره فلم کن امسال انتخاب شد تا جایزه شوپارد را به برندگانش اهدا کند.
به نقل از ورایتی، در نوزدهمین سال اهدای جایزه شوپارد در جشنواره فلم کن ۲۰۱۹، ژانگ زئی این جایزه را به دو برنده جوان امسال اهدا میکند.
جایزه شوپارد که از سوی برند شوپارد ایجاد شده هر سال دو جایزه ویژه به بازیگران در حال ظهور (زن و مرد) اهدا میکند.
برندگان این جایزه را یک گروه کارشناس تعیین میکنند تا از دو بازیگر جوان در مسیر کاریشان حمایت شود. این جایزه از سال ۲۰۰۱ ایجاد شده و هر سال در جشنواره فلم کن توسط یک اهدا کننده که از وی به عنوان «مادر خوانده» یا «پدرخوانده» یاد میشود، اهدا میشود.
امسال به عنوان مادرخوانده ژانگ این جایزه را به دو بازیگر جوان زن و مرد اهدا میکند. سال پیش دایان کروگر بازیگر آلمانی اهداکننده این جایزه به جو آلوین و الیزابت دیبیکی بود.
شارلیز ترون، التون جان، رابرت دنیرو، شانپن، کیت بلانشت، جولین مور، جود لاو، گوینت پالترو، ژولیت بی نوش و هلن میرن از جمله پدرخواندهها و مادرخواندههای پیشین کن بودهاند.
ازرا میلر، شایلین وودلی، لوگان لرمان، جیمز مکآووی، جان بویگا و گائل گارسیا برنال از جمله دریافت کنندگان پیشین این جایزه بودند. ماریون کوتیار سال ۲۰۰۴ این جایزه را دریافت کرد.
ژانگ ۴۰ ساله که برای نقشآفرینی در فلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» شهرت جهانی یافت دومین ارایهکننده چینی است که این جایزه را به برندگانش اهدا میکند. گانگ لی در سال ۲۰۰۲ ارائه کننده این جایزه بود. ژانگ و گانگ با هم در سال ۲۰۰۵ در فلم «خاطرات یک گیشا» بازی کردهبودند.
در مراسم اهدای این جایزه که در آگورا نزدیک جشنواره برگزار میشود، پییر لسکور رئیس جشنواره، تیری فرمو مدیر هنری کن و کارولین شوفل مدیر هنری شوپارد شرکت میکنند.
ژانگ زئی که کارش را با بازیگری در اپرای چینی شروع کرد با کارگردان بزرگی همچون ژانگ ییمو، انگ لی، وونگ کار وای، چن کایگه، تسوئی هارک، لو یه، سیجون سوزوکی، فنگ شیائوگانگ و راب مارشال کار کرده است.
وی تاکنون نامزد جوایز پرشماری از جمله سه جایزه بفتا و یک جایزه گلدن گلوب شدهاست.
ژانگ بازیگر فلم در دست اکران «گودزیلا: پادشاه هیولاها» است که از ۳۱ ماه می راهی سینماها میشود.