صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازی «پوکمون» به‌دنبال تسخیر سینماها پایان سلطه «انتقام‌جویان»

بازی «پوکمون» به‌دنبال تسخیر سینماها  پایان سلطه «انتقام‌جویان»

در باکس آفیس جهانی بالاخره سلطه «انتقامجویان» خاتمه یافت و فلم «پوکمون؛ کارآگاه پیکاچو» موفق شد تا بازار را به دست بگیرد.
به نقل از ورایتی، برمبنای آماری که تا پایان وقت روزیکشنبه به دست آمده، «پوکمون کارآگاه پیکاچو» محصول جدید کمپانی برادران وارنر با فروش ۱۰۳ میلیون دالری از ۶۲ بازار بینالمللی، نبض بازار را به دست گرفته و این در حالی است که «انتقامجویان: پایان بازی» محصول دیزنی و مارول در این هفته ۱۰۲ میلیون دالر دیگر از فروش در ۵۵ بازار بینالمللی کسب کرد.
«پوکمون کارآگاه پیکاچو» اولین آخر هفته اکرانش را در آمریکای شمالی با فروش ۵۸ میلیون دالری شروع کرد تا در مجموع آمار فروشش در بازار جهانی را به ۱۶۱ میلیون دالر رسانده باشد.
این فلم به جز آمریکا بهترین فروش را در چین تجربه کرد و ۴۰.۸ میلیون دالر فروخت. بریتانیا با ۶.۶ میلیون دالر، آلمان با فروش ۵ میلیون دالر و مکزیک با فروش ۴.۹۷ میلیون دالر دیگر بازارهای قابل توجه این فلم در سه روز پایان هفته بودند.
این فلم که نسخه زنده از بازی «پوکمون گو» است، آخر هفته گذشته در جاپان نیز نمایش داده شد و ۱۲.۹ میلیون دالر کسب کرد.
این انیمیشن به کارگردانی راب لترمناست که بر اساس یک بازی ویدئویی ساخته شده و در تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۹ اکران خود را شروع کرده است. رایان رینولدز از صداپیشگان این انیمیشن است که در نقش یک کارآگاه زرد صداپیشگی کرده است.
داستان این فلم که بر مبنای بازی «پوکمون گو» که سال ۲۰۱۶ منتشر شد ساخته شده، در دنیایی میگذرد که مردم پوکمون را برای مبارزه کردن جمع میکنند. در این دنیا، یک پسر با یک پیکاچوی باهوش سخنگو مواجهمیشود که در تلاش است تا کارآگاه شود.
رایان رینولدز در نقش کارآگاه پیکاچو، جاستیس اسمیت در نقش تیم گودمن، کاترین نیوتون در نقش لوسی، کِن واتانابه در نقش کارآگاه یوشیدا بازی کردهاند.
با همه اینها «انتقامجویان: پایان بازی» همچنان در حال جلو رفتن است و اکنون فروش خود را در بازار بینالمللی از ۱.۷ میلیارد دالر عبور داده است و پس از «آواتار» با فروش ۲.۰۲ میلیارد دالر دومین فلم پرفروش تاریخ در بازار بینالمللی شده است.
با محاسبه فروش در بازار آمریکا و جمع آن با بازار بینالمللی «انتقام جویان: پایان بازی» تاکنون ۲.۴۸ میلیارد دالر فروخته و فروش «آواتار» ۲.۷۸ میلیارد دالر بوده است.
از دیگر فلمهای جدید این هفته «هاستل» با بازی آن هاتاوی و ریبل ویلسون بوده است که در بازار بینالمللی ۱۳.۷ میلیون دالر و در آمریکای شمالی ۱۳.۵ میلیون دالر فروش داشته است. این فلم را یونیورسال توزیع میکند.