صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جان ویک» به سلطه «انتقام‌جویان» خاتمه داد

«جان ویک» به سلطه «انتقام‌جویان» خاتمه داد

پس از ۳ هفته پیشتازی فلم «انتقام جویان» در باکس آفیس، جدیدترین فلم «جان ویک» توانست در صدر جدول فروش آمریکای شمالی بنشیند.
به نقل از ورایتی، «جان ویک ۳» با فروش ۵۷ میلیونی در نخستین آخر هفته اکرانش فلم «انتقامجویان: پایان بازی» را از صدر باکس آفیس آمریکا پایین آورد.
اکشن «جان ویک ۳-پ ارابلوم» با بازی کیانو ریوز با نمایش در ۳۸۵۰ سالن سینما در آمریکای شمالی موفق شد تا در ۳ روز اول اکرانش ۵۷ میلیون دالر فروش کند. این مبلغ کافی بود تا تاج باکس آفیس از سر «انتقامجویان: پایان بازی» برداشته شود.
فلم «انتقام جویان» محصول جدید مارول نیز در چهارمین هفته اکرانش ۲۹.۴ میلیون دالر فروش کرد تا فلم دوم باکس آفیس آمریکا شود.
«پارابلوم» سومین قسمت از ادامه فلم اکشن «جان ویک» است که نخستین بار سال ۲۰۱۴ راهی سینماها شد و ۱۴.۴ میلیون دالر در ۳ روز اول افتتاحیهاش فروش کرد. قسمت دوم این فلم با عنوان «جان ویک: بخش دوم» کارش را با فروش ۳۰.۴ میلیون دالر در ۳ روز نخست اکرانش شروع کرد.
«پارابلوم» نخستین فلم از این مجموعه با رده R است که توانسته است در رأس باکس آفیس جای بگیرد.
«جان ویک ۳» که با نقدهای مثبت منتقدان هم مواجه شده، در بازار خارج از آمریکا هم خوب ظاهر شد و با نمایش در ۶۶ منطقه ۳۵ میلیون دالر درآمد کسب کرد و به این ترتیب کار خود را با یک افتتاحیه جهانی ۹۲ میلیون دالری آغاز کرد.
در این فلم کیانو ریوز بار دیگر در نقش یک آدمکش حرفهای سابق ظاهر شده که باید از انتقام آدمکشها در امان بماند. چاد استاهلسکی بدلکاری که کارگردانی این فلم را انجام داده این فلم را بر مبنای فلمنامهای به قلم درک هالستاد ساخته است.
هلی بری و لارنس فیشبورن از دیگر بازیگران این فلم هستند. ۶۳ درصد تماشاگران فلم را مردان تشکیل داده بودند که ۴۵ درصدشان بیش از ۲۵ ساله بودند.
«انتقامجویان ۴» فروش کلی خود را در آمریکای شمالی در مجموع به ۷۷۱ میلیون دالر رساند و به این ترتیب از «آواتار» که در آمریکا و کانادا ۷۶۱ میلیون دالر فروخته بود، جلو زد. اکنون پرفروشترین فلم تاریخ آمریکای شمالی «جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد» است و «پایان بازی» دوم است.
در باکس آفیس آمریکا فلم «کارآگاه پیکاچو» در دومین هفته نمایش خود ۲۴ میلیون دالر فروش کرد و فلم سوم شد.
«سفر یک سگ» فلم جدید دیگری بود که این هفته راهی پردههای نقرهای شد و با افتتاحیه ۸ میلیون دالری از نمایش در ۳۲۰۰ سالن سینما چهارمین فلم پرفروش هفته شد.
«دغلکاری» یا «هاستل» با بازی آن هاتاوی و ریبل ویلسون با ۶ میلیون دالر فروش در سه روز آخر هفته، فلم پنجم باکس آفیس آمریکا شد.