صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تقاضای تارانتینو از مخاطبان جشنواره کن: داستان فلمم را لو ندهید!

تقاضای تارانتینو از مخاطبان جشنواره کن: داستان فلمم را لو ندهید!

کوئنتین تارانتینو از مخاطبانی که در جشنواره کن به تماشای فلم تازهاش مینشینند خواهش کرد پس از رونمایی فلم در جشنواره کن از لو دادن داستان آن خودداری کنند.
به نقل از ورایتی، در حالی که فلم «روزی روزگاری در هالیوود» جدیدترین ساخته کوئنتین تارانتینو امشب در جشنواره فلم کن برای نخستینبار اکران میشود، این کارگردان خواهش کرد چیزی از فلم لو نرود تا تماشای آن برای سینماروها جالب باشد.
این کارگردان در توئیتر و در حالی که زمان زیادی به فرش قرمز فلم نمانده از رسانهها و دیگر افرادی که در کن جمع هستند درخواست کرد تا چیز زیادی درباره فلم بیان نکنند.
وی در اینستاگرام و توئیتر نوشت: من عاشق سینما هستم، شما عاشق سینما هستید و این یک سفر برای کشف داستانی برای نخستینبار است.
وی افزود: همه دستاندرکاران و بازیگران سخت کار کردند تا یک چیز ارجینال خلق کنند و من تنها خواهش دارم که همه از افشا کردن هر چیزی که بعداً مخاطبان را از تجربه تماشای فلم باز میدارد خودداری کنند.
«روزی روزگاری در هالیوود» در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی میگذرد و گفته شده چارلی منسون و شارون تیت از جمله شخصیتهای فلم هستند. هنوز روشن نیست که آیا تارانتینو که در فلم «لعنتیهای بیشرف» هیتلر را به رگبار بست و این بار با پرداختن به موضوع کشتارهای دار و دسته منسون، بار دیگر به سراغ یک موضوع تاریخی رفته، چگونه با داستان برخورد کرده است.
لئوناردو دی کاپریو و برد پیت در این فلم در نقش یک بازیگر سینما و بدلکار او بازی میکنند و مارگو رابی در نقش شارون تیت ظاهر شده است.
امیلی هرش، ال پاچینو، داکوتا فانینگ و کورت راسل دیگر بازیگران فلم هستند.
این فلم قرار است دو ماه پس از پیشنمایش در جشنواره فلم کن در ۲۶ جولای از سوی سونی پیکچرز اکران شود. به همین دلیل طبیعی است که تارانتینو بخواهد چیزهایی از فلمش را برای اکران وسیع آن حفظ کند.
در عین حال پیشتر اعلام شده در پیش نمایش این فلم در جشنواره فلم کن سونی پیکچرز خبرنگاران را از تماشای فلم محروم کرده است تا داستان کمتر لو برود. این فلم مطرحترین فلم امسال جشنواره فلم کن است و انتظار میرود جمعیتی بیش از هر روز دیگر در برابر کاخ جشنواره گرد بیایند.
با توجه به تغییراتی که تارانتینو در موضوعهای تاریخی میدهد سوال دیگری که مطرح است این است که خانواده شارون تیت به نحوه مطرح کردن داستان مرگ وی در حالی که باردار بود و به اشتباه و به طرزی فجیع به دست گروه منسون کشته شد، چگونه واکنش نشان میدهند.