صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«انگل» با نخـل طلای کن صدرنشین گیشه سینماهای کوریای جنوبی می‌شود

«انگل» با نخـل طلای کن  صدرنشین گیشه سینماهای کوریای جنوبی می‌شود

سازنده فلم «انگل» که در جشنواره فلم کن امسال موفق به کسب جایزه نخل طلا شد، در کشورش با اقبال روبهرو شد.
به نقل از ورایتی، بونگ جون-هو کارگردان کوریایی دوشنبه شب وقتی وارد کشور شد با استقبال وسیع هموطنانش در فرودگاه روبهرو شد.
وی که شنبه شب در مراسم پایانی جشنواره فلم کن ۲۰۱۹ موفق به کسب نخل طلای بهترین فلم جشنواره برای «پارازیت» یا «انگل» شد، هنوز در هواپیما بود که شنید فلمش در کشور زادگاهش روی پرده میرود. بر مبنای آمار پیش فروش این فلم از باکس آفیس کوبیس که آمار مربوط به فروش فلم در کوریای جنوبی را گزارش میکند، «پارازیت» در تعطیلات آخر هفته بعدی فلم اول باکس آفیس کوریای جنوبی خواهد بود. این در حالی است که «علاءالدین» از چهارشنبه پیش در این کشور اکران شده و فعلاً در رأس باکس آفیس جای دارد. چهارشنبه همزمان «گودزیلا: پادشاه هیولاها» نیز در این کشور اکران خواهد شد.
بر مبنای آمار ارائه شده تاکنون بیش از ۲۰۷ هزار نفر بلیت تماشای فلم «پارازیت» را که قرار است از پنج شنبه اکران شود، پیش خرید کردهاند.
هیأت داوران سرشناس این دوره جشنواره فلم کن به ریاست ایناریتو فلمساز مکزیکی برنده اسکار به اتفاق آرا نخل طلا را به این فلم کوریایی اهدا کردند تا این کشور بتواند نخستین نخل طلای خود را در تاریخ تصاحب کند.
این نشاندهنده موفقیت سینمای کوریای جنوبی است که در ۲۵ سال اخیر با تمجید منتقدان جهانی و موفقیت در باکس آفیس روبهرو بوده است. با این حال تاکنون هیچ فلمی از این کشور نتوانسته است نامزدی اسکار در بخش فلم خارجی زبان را به دست آورد؛ هر چند سال پیش «سوزاندن» به کارگردانی لی چانگ-دونگ در فهرست کوتاه شامل ۹ فلم حضور داشت.
بونگ در نشست مطبوعاتی کن پس از دریافت نخل طلا گفت که کشورش دارای کارگردانهای بسیار بااستعدادی است که قدرت دریافت جایزههای مهم را دارند. وی در بازگشت به وطنش گفت: جشنواره فلم کن یک جایگاه مهم برای معرفی سینمای کوریای جنوبی در صدمین سال ایجادش شد.