صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

میازاکی در جاپان پارک موضوعی انیمیشن می‌سازد

میازاکی در جاپان پارک موضوعی انیمیشن می‌سازد

استودیو جیبلی متعلق به هایائو میازاکی چهره شاخص انیمیشن جاپان، پارک موضوعی با تمرکز بر انیمیشنهای این استودیو میسازد.
به نقل از ورایتی، استودیو جیبلی که بهعنوان خانه تولید انیمیشن در جهان از اعتبار بسیار برخوردار است با همکاری شرکای داخلی اولین پارک موضوعی خودش را بنا میکند.
دولت استان آیچی و روزنامه چونیچی شیمبون از شرکایی خواهند بود که برای ساخت این پارک موضوعی وارد عمل شده است. این پارک در محل اکسپو ۲۰۰۵ استان آیچی بنا میشود. در این مکان در سال ۲۰۰۵ یک نمایشگاه جهانی به مدت ۱۸۵ روز دایر شده بود و بیش از ۲۲ میلیون نفر بازدیدکننده را به این فضای بزرگ ۴۶۰ هکتاری جلب کرد.
استودیو جیبلی دیروز با انتشار این خبر در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد قرار است این پارک در پاییز ۲۰۲۲ افتتاح و ظرف یک سال بعد جاذبههای دیگری به آن افزوده شود.
چیزی درباره مبلغ بودجهای که برای این کار در نظر گرفته شده اعلام نشد. جیبلی بخش خلاقانه این پروژه را در اختیار دارد و قرار است آن را در محوطهای با پنج موضوع مختلف بر مبنای فلمهای مشهورش از جمله «قصر متحرک هاول» و «شاهزاده خانم مونونوکه» بسازد.
در این کنفرانس خبری به شوخی گفته شد میازاکی که اکنون در حال کار برای ساخت یک انیمیشن بلند جدید است نیز عمیقاً به ساخت این پارک علاقهمند است، اما از آنجا که او نمیتواند هیچ کاری را به دیگران واگذار کند، در جریان کارها هست و میگوید که چه کار انجام شود و چه نشود. در عین حال پسر وی با جدیت به ساخت پارک موضوعی کمک میکند.
یکی دو هفته پیش اعلام شده بود که یکی از انیمیشنهای قدیمی و به یادماندنی میازاکی مجوز نمایش در چین را پس از ۱۸ سال اکران آن در سراسر دنیا به دست آورده است.
میازاکی کارگردان ۷۸ ساله در عین حال طراح، گرافیست، فلمنامهنویس و تهیهکننده فلمهای پویانمایی است و همراه ایسائو تاکاهاتا، استودیوی پویانمایی جیبلی را بنا نهاد.