صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله کم‌فروغ «گودزیلا» به گیشه جهانی با فروش ۱۷۹ میلیون دالری

حمله کم‌فروغ «گودزیلا» به گیشه جهانی با فروش ۱۷۹ میلیون دالری

با شروع اکران فلم «گودزیلا: سلطان هیولاها» محصول جدید کمپانی برادران وارنر این فلم در اولین آخر هفته اکرانش در بازار بینالمللی ۱۳۰ میلیون دالر و در آمریکا حدود ۵۰ میلیون دالر فروش کرد.
به نقل از ورایتی، فلم جدید «گودزیلا» که از پنج شنبه در ۷۵ منطقه جهان راهی سینماها شد به جز سینماهای آمریکا، ۱۳۰ میلیون دالر فروش داشته که پایینتر از حد انتظار بوده است.
این فلم علمی تخیلی هیولایی در آمریکا ۴۹ میلیون دالر فروش کرد و در مجموع در جهان ۱۷۹ میلیون دالر بلیت فروخت.
مایل دووگرتی کارگردانی این فلم را برعهده داشته و کایل چندلر، میلی بابی براون و بردلی ویتفورد بازیگران آن هستند. دووگرتی همراه زک شیلدز و مکس بورنستاین فلمنامه این فلم را نوشتهاند و فلم دنبالهای بر فلم «گودزیلا» محصول ۲۰۱۴ و سی و پنجمین فلم از فرنچایز گودزیلا محسوب میشود. همچنین این فلم سومین فلم از دنیای هیولایی کمپانی لجندری و سومین فلم گودزیلاست که آن را بهطور کامل یک استودیوی هالیوودی ساختهاست. برای تولید این فلم ۲۰۰ میلیون دالر هزینه شده است.
فلم قبلی این مجموعه با عنوان «کونگ: جزیره جمجمه» سال ۲۰۱۷ راهی سینماها شده بود. «گودزیلا: سلطان هیولاها» بهترین افتتاحیه را در چین با فروش ۷۰ میلیون دالری شروع کرد و در جاپان ۸.۴ میلیون دالر فروخت. در مکزیک نیز ۴.۶ میلیون دالر حاصل اکران این فلم در ۳ روز بود. دیگر فلم تازه وارد هفته «راکتمن» محصول پارامونت به کارگردانی دکستر فلچر فلمی موزیکال درباره زندگی التون جان بود که ۱۹.۲ میلیون دالر از نمایش در ۴۰ منطقه به دست آورد و با محاسبه فروش آن در بازار داخلی در مجموع ۵۶ میلیون دالر فروش کرد. در فرانسه ۱.۸ میلیون دالر و در آلمان ۱.۵ میلیون دالر حاصل اکران اولیه این فلم بود.
در عین حال «علاءالدین» محصول دیزنی این هفته ۷۸ میلیون دالر دیگر در بازار بینالمللی فروخت و مجموع فروشش را در کمتر از دو هفته به ۴۴۶ میلیون دالر رساند. این فلم با فروش ۴۲.۳ میلیون دالر در آمریکا در دومین هفته اکرانش در سینماها فلم دوم شد. این فلم که ساخته گای ریچی است در ۱۰ روز ۱۸۵ میلیون دالر در آمریکای شمالی و ۲۶۰.۹ میلیون دالر در دیگر مناطق جهان فروش کرده است. دیگر فلم روی پرده دیزنی یعنی «انتقامجویان: پایان بازی» نیز همچنان به فروشش ادامه داده و ۸.۶ میلیون دالر دیگر در آمریکا و ۱۶.۴ میلیون دالر در بازار جهانی فروش کرد تا مجموع فروشش را به ۲.۷۱۳ میلیارد دالر برساند. این فلم هنوز ۷۵ میلیون دالر از «آواتار» با فروش ۲.۷۸ میلیارد دالر عقب است تا بتواند پرفروشترین فلم دنیا بشود.
دیگر فلم تازه وارد سینماها «زندگی پنهان حیوانات خانگی ۲» محصول یونیورسال بود که با افتتاحیه ۱۷.۲ میلیون دالر از ۹ بازار بینالمللی کارش را شروع کرد. روسیه با فروش ۱۱.۶ میلیون دالر بیشترین استقبال را از این فلم به عمل آورد.
«ما» فلم ترسناک روانشناختی یونیورسال و بلاومهاوس دیگر تازهوارد این هفته است که با فروش ۲.۸ میلیون دالر از نمایش در ۳۱ بازار بینالمللی ظاهر شده است. تیت تیلور کارگردان این فلم و اوکتاویا اسپنسر بازیگر آن است. این فلم که با بودجه ۵ میلیون دالری ساخته شده در آمریکا ۱۸.۲۶ میلیون دالر فروخت و در مجموع در جهان رقم ۲۱ میلیون دالر را برای اولین آخر هفته اکرانش ثبت کرد.