صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۶ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«پارازیت» پرفروش‌ترین فلم برنده نخل طلا می‌شود؟

«پارازیت» پرفروش‌ترین فلم برنده نخل طلا می‌شود؟

فلم «پارازیت» یا «انگل» ساخته بونگ جون هو که موفق به کسب نخل طلا از جشنواره فلم کن امسال شد احتمالا به پرفروشترین فلم برنده نخل طلا بدل خواهد شد.
به نقل از اسکرین دیلی، فلم «پارازیت» که تا کنون بیش از ۳۸.۵ میلیون دالر تنها در هفته نخست اکرانش در کره جنوبی فروش کرده و بیش از ۵.۴ تماشاگر به تماشای آن نشستهاند، احتمالاً نام خود را به عنوان پرفروشترین فلم برنده نخل طلا در تاریخ ثبت خواهد کرد.
این فلم در فاصله ۳۱ ماه مه تا ۲ جنوری که اولین آخر هفته اکرانش بود موفق شد تا عنوان پرفروشترین افتتاحیه فلمی که برنده نخل طلای کن در ۲۵ سال اخیر شده است را کسب کند.
این فروش از «فارنهایت ۹/۱۱» مایکل مور با فروش ۲۴ میلیون دالر در سال ۲۰۰۴ هم پیش گرفته است. مستند مایکل مور در نهایت فروشی ۲۲۲ میلیون دالری در جهان کرد و انقلابی در مستندهای سینمایی به پا کرد.
دیگر برنده نخل طلای پرفروش فلم «داستان عامهپسند» کوئنتین تارانتینو بود که اکتبر ۱۹۹۴ اکران شد و ۹.۳ میلیون دالر در هفته افتتاحیه خود فروش کرد.
اکنون گفته شده سیجی انترتینمنت امتیاز این فلم را به نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان فروخته که آمریکای شمالی، اروپای آلمانی زبان، مناطق فرانسوی زبان، جاپان و بریتانیا از جمله آنها هستند.
این فلم که در اولین آخر هفته پس از دریافت نخل طلای کن در کره جنوبی اکران شد از آخر هفتهای که گذشت (چهارشنبه پیش) در فرانسه اکران شد و احتمالاً چین منزلگاه بعدی آن نیز استقبال شایانی از آن به عمل خواهد آورد زیرا موضوعهای مشابه شامل «کفرناحوم» نادین لبکی و «دزدان فروشگاه» برنده سال پیش نخل طلا در این کشور با اقبال خوبی روبه رو شدهاند.
فلم «دزدان فروشگاه» ساخته هیروکازو کورئیدا سال پیش فروشی ۴.۲ میلیون دالری را در جاپان تجربه کرد و چهارمین افتتاحیه بزرگ فلم برنده نخل طلا در کشور تولید کننده فلم در ۲۵ سال اخیر شد. این فلم در نهایت در سراسر جهان فروش ۷۲ میلیون دالری را ثبت کرد.
کمتر پیش آمده که فلمهای برنده نخل طلای کن در کشور خودشان با اقبال روبه رو شوند و «درخت زندگی» ترنس مالیک که با بازی برد پیت ساخته شده بود در هفته افتتاحیهاش در آمریکا فروش ۳۷۲ هزار دالری را ثبت کرده بود و در دنیا ۵۴ میلیون دالر فروخت.
بونگ جون هو، کارگردان کرهای بعد از دو فلم موفق «اوکجا» و «برف شکن» فلم «پارازیت» را در کشور خود ساخت.