صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نخستین “دیسکوی حلال” در شهر جده عربستان بازگشایی شد

نخستین “دیسکوی حلال” در شهر جده عربستان بازگشایی شد

بعد از دبی و بیروت مجموعه کلوپهای شبانه “وایت” شعبه جدیدی در مقابل ساحل شهر جده را امروز افتتاح کرد، این کلوپ و دیسکوی رقص قرار است از ساعت ۱۰ شب تا سه صبح به روی مردم باز باشد. همچنین ورود افراد زیر ۱۸ سال به آنجا ممنوع خواهد بود.
عربستان سعودی که به دلیل موجودیت قبله مسلمانان و شهرهای مقدس مکه مکرمه و مدینه منوره قطب عالم اسلام شمرده می شود.
سیطره طولانی مذاهب وهابیت و حنبلی و مالکی در این کشور، آن را سرزمینی متشرع و سختگیر در امورات مذهبی ساخته بود و حمایت مالی و مادی و معنوی از بنیادگرایی سال های سال در سر لوحه کار عربستان قرار داشت.
بعد از روی کار آمدن ولیعهد شهزاده محمد بن سلمان، عربستان گام های بسیار مهم و بزرگی را در راه مدرنیته و سکولاریزم برداشته است.
ولیعهد محمد بن سلمان در اقدامی بی پیشینه آزادی های مدنی و اجتماعی فراوانی را برای زنان و مردان عربستان قایل شد.
از کنسرت ماریا کری خواننده مشهور غربی با لباس بسیار برهنه تا رانندگی برای زنان و ایجاد مشاغل بلند دولتی برای زنان را می توان از اقدامات تهورانه ولیعهد سعودی دانست.
در تازه ترین مورد یک دیسکوتیک رقص و ساز و آواز در شهر جده باز شده است. این دیسکو که حلال خوانده می شود و نوشیدن مشروبات الکولی در آن ممنوع است امروز در این شهر کار خود را آغاز کرد.
ویدیوهای منتشر شده در اسنپ چت از سوی دختران عرب نشان می دهد که در این دیسکو رقص و موسیقی شاد جریان دارد و دختران جوان در آغوش دوست پسران خود می رقصند.
مدرن سازی عربستان به وسیله ولیعهد شهزاده محمد بن سلمان چنان سریع است که همه جهانیان را به حیرت انداخته است.