صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حراج خودروی «جیمزباند»

حراج خودروی «جیمزباند»

خودروی استون مارتین DB ۵ که مجهز به تجهیزات جیمزباندی است به حراج گذاشته شد.
به نقل از رویترز، یک خودروی استون مارتین مدل DB ۵ که شامل ویژگی و ابزارهای خاص جیمزباند مثل تیغههای این خودرو، اسلحههای خودکار و ویژگی ضد گلوله بودن میشود در چند ماه آینده در یک حراجی به مزایده گذاشته میشود.
طبق اعلام شرکت ساتبیز، پیش بینی میشود قیمت پایه فروش این خودروی نقرهای رنگ بین ۴ تا ۶ میلیون دالر باشد. خود این خودرو تا به حال در هیچ یک از فلمهای سینمایی جیمزباند حضور نداشته، اما تقریبا مشابه نسخهای است که مامور ۰۰۷ (شمارهای که جیمزباند به آن شناخته میشود) از آن در فلمهای سینمایی «پنجه طلایی» و «گلوله آتشین» استفاده کرده بود.
این خودرو به سفارش ایون پروداکشنز ساخته شد و برای تبلیغات فلم گلوله آتیش در ایالات متحده استفاده شد و شامل ۱۳ تغییر نسبت به نسخه اصلی  در فلم است. از این نوع ماشین در سال ۱۹۶۵ تنها دو نوع ساخته شد و گفته میشود طی ۵۰ سال گذشته سه صاحب شخصی داشته است.
خودروی «جیمزباند» به حراج گذاشته شد
بارنی راپرچنت، متخصص خودرو در جشنواره ساتبیز میگوید:هیچ ماشینی در تاریخ سینما، یک نقش مهم در یک فلم را به جز خودروی جیمز باند بازی نکرده است. این یک موقعیت کم یاب است تا شانش این را داشته باشید نشستن در خودروی جیمز باند را تجربه کنید.
گفتنی است این حراجی ۱۵ اگست امسال  در شهر مونته ری ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.