صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازنده بازی «پوک‌مون‌گو» خالق بازی «هری پاتر» شد

سازنده بازی «پوک‌مون‌گو» خالق بازی «هری پاتر» شد

مجموعه کتابهای «هری پاتر» به قلم «جِیکِی رولینگ» که فلمهای موفقی از روی آن ساخته شد، این بار علاقمندانش را با بازی اینترنتی غافلگیر میکند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، شرکت «نیانتیک» خالق بازی اینترنتی «پوکمونگو» این هفته بازی «هری پاتر» را براساس داستان موفق «جیکی رولینگ» رونمایی میکند. این بازی که شبیه «پوکمونگو» است روی سیستمهای اندروید و آیاواس قابل استفاده خواهد بود.
جادوگران و طلسمگرها همه در استودیوی یونیورسال در لسآنجلس گردهم میآیند تا انتشار نسخه بازی رایانهای و موبایلی که پروژه مشترک کمپانیهای برادران وارنر و نیانتیک بوده را جشن بگیرند. این نسخه با عنوان «هری پاتر: واحد جادوگر» ۲۱ ژوئن برای کاربری در سیستمهای اندروید و آیاُاس در دسترس خواهد بود.
در مراسمی که برای رونمایی این نسخه بازی هریپاتر برگزار شده بود «تیفانی هَدیش» هنرپیشه هالیوودی که اجرای این مراسم را برعهده داشت از «جیکی رولینگ» نویسنده مجموعه داستانهای هری پاتر قدردانی کرد و گفت: من بسیار از خانم رولینگ تشکر میکنم چون خودم از طرفداران پروپا قرص هری پاتر هستم و تمام دوران نوجوانیام را با این داستان و فلمهایش خاطره دارم. حالا هم که بازی این داستان توسط کمپانی نیانتیک با ریاست «جان هانکه» خلق شده است و جا دارد از زحمات و خدمات این کمپانی و کمپانی شریکشان برادران وارنر هم تقدیر شود.ع
جان هانکه خالق این بازی که معروفیت اصلی خود را مدیون خلق معروفترین و موفقترین بازی رایانهای تاریخ یعنی «پوکمونگو» ( Pokemon Go ) است در مورد بازی «هری پاتر» گفت: هدف ما از خلق این بازی این بود که مردم به دنیای جادوگران رفته و برخلاف فلم و کتاب که فقط نظارهگر بودهاند حالا بتوانند در این دنیا دخل و تصرف کنند و خود را جزئی از آن ببینند.
این بازی هم مانند «پوکمونگو» ( Pokemon Go ) است و شما هم در فضای مجازی و هم در فضای واقعی و در خیابان و در پارکها میتوانید جادوگران و هیولاهای دنیای هری پاتر را دنبال کنید که بسیار جذاب است. این بازی قطعا به چالش و سرگرمی جدی هر روزه کاربرانش بدل خواهد شد چراکه همچون بازی «پوکمونگو» از برترین جذابیتها برخوردار است و بلکه بیشتر از آن دارای نوآوریهایی ویژه است.
وی در پایان گفت: بسیاری از بزرگسالان و بچهها به خاطر دلایل مختلف در طول روز ورزش کافی نمیکنند. هدف اصلی ما الهام بخشی به مردم برای بیرون رفتن و سرگرم شدن با دوستان و خانواده در زندگی واقعی است.
هَری پاتِر نام مجموعهای از رمانهای سبک خیالپردازی است که توسط نویسندهٔ انگلیسی، «جی. کی. رولینگ» یا «جوان کتلین رولینگ» نوشته شده است. این کتابها به شرح ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی و هرمیون گرنجر، در مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز میپردازند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر (مشنگها)، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی که در مقابل او ایستادهاند، است.
اولین رمان از این مجموعه کتاب در تاریخ ۳۰ جون ۱۹۹۷ با عنوان هری پاتر و سنگ جادو (سنگ فیلسوف) منتشر شد، کتاب محبوبیت بسیار زیاد، تحسین فراوان و موفقیت تجاری را در جهان کسب کرد. تا ژوئن ۲۰۱۱، کتابها در حدود ۴۵۰میلیون نسخه فروش داشته و به ۶۷ زبان دنیا ترجمه شدهاست. و چهار کتاب پایانی این مجموعه بهطور متوالی رکورد فروش سریعترین کتابهای جهان را دارد.
در اکتبر ۲۰۱۱، این مجموعه در فرمتهای مختلف کتاب از طریق «پاترمور» منتشر شد. کتابها به صورت مجموعهای هشت قسمتی توسط شرکت برادران وارنر منتشر شده است، در این مجموعه کتاب هفتم در دو قسمت ساخته شده است، هری پاتر همچنین دارای رکورد بالاترین مجموعه فلم پرفروش در تمام دوران است. سود تجاری هری پاتر بیش از ۱۵ میلیارد دالر است.