صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اقتباس سینمایی از کتاب منتشرنشده نویسنده «من پیش از تو»

اقتباس سینمایی از کتاب منتشرنشده نویسنده «من پیش از تو»

اقتباس سینمایی از کتاب جدید اما منتشرنشده نویسنده «من پیش از تو» توسط کارگردان «ماما میا! دوباره شروع کنیم» به سینما میآید.
به نقل از ورایتی، رمان جدید جوجو مویز نویسنده «من پیش از تو» توسط اول پارکر راهی پردههای نقرهای میشود.
امتیاز اقتباس از این رمان با عنوان «دهنده ستارهها» توسط یونیورسال پیکچرز خریداری شده است.
این در حالی است که این کتاب هنوز به بازار نیامده و پنگوئن رندوم هاوس آن را ماه اکتبر به بازار میفرستد.
«دهنده ستارهها» جدیدترین رمان مویز است. کتابهای قبلی این نویسنده ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته و چندین فلم سینمایی با اقتباس از آنها ساخته شده است.
رمان جدید وی که بر مبنای ماجرایی واقعی نوشته شده، در دوران فشار شدید اقتصادی در کنتاکی میگذرد و داستان گروهی از زنان جوان فوقالعاده را روایت میکند که سعی دارند تا دانش و قدرت را به جامعه دورافتاده کوهستانی خود منتقل کنند.
آلیسون اوون تهیهکننده «نجات آقای بنکس» و دبورا هیوارد تهیهکننده «گربهها» این فلم را تهیه میکنند.
خود مویز تهیهکننده اجرایی خواهد بود. اوون و مویز پیش از این برای اقتباس از رمان پرفروش مویز یعنی «من پیش از تو» با هم همکاری کرده بودند. در آن فلم امیلیا کلارک و سم کالفین بازی کرده بودند و فلم ۲۰۰ میلیون دالر فروش کرد.
پارکر برای نوشتن فلمنامه فلمهای چندگانه «بهترین هتل عجیب مریگولد» شناخته شده است. اولین فلم از این مجموعه فلم کمدی انگلیسی، سال ۲۰۱۱ به کارگردانی جان مدن و بر مبنای رمانی با نام «این چیزهای احمقانه» نوشته دبورا موگاچ ساخته شد.
اول پارکر با یونیورسال پیوندی قوی دارد و تابستان پیش ادامه «ماما میا!» را با عنوان «ماما میا! دوباره شروع کنیم» ساخته بود. این ادامه در سراسر دنیا با اقبال روبهرو شد و ۳۹۵ میلیون دالر فروش کرد که ۱۲۱ میلیون دالر آن در باکس آفیس آمریکا بود.
این کارگردان و فلمنامهنویس ۵۰ ساله انگلیسی فلمنامهنویس ادامه «ماما میا!» در سال ۲۰۱۸ هم بود و کارگردانی «تصور کن؛ من و تو» را سال ۲۰۰۵ و «حالا خوب است» را نیز سال ۲۰۱۲ انجام داده است.
او به تازگی کمک کرد تا اقتباسی از کتاب کودک مت هیگ با عنوان «پسری به نام کریسمس» برای نت فلیکس ساخته شود.