صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازیگر نامزد اسکار جایزه افتخاری دریافت می‌کند

بازیگر نامزد اسکار جایزه افتخاری دریافت می‌کند

بیل مری بازیگر فلم سینمایی «مردگان نمیمیرند» از جشنواره فلم رُم، جایزه یک عمر دستاورد هنری دریافت میکند.
به نقل از ورایتی، جشنواره فلم رُم قصد دارد به بیل موری بازیگر نامزد یک دوره جوایز اسکار جایزه یک عمر دستاورد هنری را اهدا کند. این جایزه توسط وس آندرسون به وی اهدا میشود.
اندرسون، کارگردان بسیاری از فلمهای ماندگار بیل مری بوده است که از ماندگارترین آنها می توان به «خانواده اشرافی تنبام» و همچنین چندین فلم دیگر مثل «دارجلینگ محدود»، «قلمرو طلوع ماه» و «هتل بزرگ بوداپست» اشاره کرد. برنامه ریزی شده است که این دو نفر در این جشنواره صحبتهایی را در مورد حرفه بازیگری بیل مری انجام دهند.
آنتونیو موندا همچنین اعلام کرده بود که ران هاوارد، کارگردان برنده اسکار با مستند جدیدش به نام «پاواروتی» که در بخش رقابتی این جشنواره به نمایش در میآید، در این جشنواره حضور خواهد داشت.
از دیگر فلمهای برجسته این جشنواره که با کمک موندا در حال تبدیل شدن به یکی از جشنواره بزرگ فلم در جهان است، می توان به فلمهای فلمسازان فرانسوی به نامهای اولیویر آسایز و برتنارد تاورنیر و همچنین برت ایستون الیس نویسنده آمریکایی اشاره کرد. کوره آدا هیروکازو، کارگردان فلم سینمایی «دزدان فروشگاه» نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت.
این جشنواره همچنین کارگردان قدیمی ایتالیا به نام جیلو پونته کوروو را به مناسب تولد وی با نسخه بازسازی شده فلم نامزد اسکارش در سال ۱۹۵۹ به نام «کاپو» مفتخر میکند.
گفتنی است چهاردهمین دوره جشنواره فلم رُم از تاریخ ۱۷ اکتبر فعالیت خود را آغاز میکند و در ۲۷ اکتبر به کار خود پایان میدهد.