صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره تراورس سیتی برگزار می شود

جشنواره تراورس سیتی برگزار می شود

جشنواره «تراورس سیتی» که مایکل مور بنیانگذار آن محسوب میشود، برنامههای پر و پیمانی را برای برگزاری دوره پانزدهم در سال ۲۰۱۹ تدارک دیده است.
به نقل از ورایتی، جشنواره «تراورس سیتی» که مایکل مور آن را ایجاد کرده، امسال با نمایش فلمهایی از کیتی گریفین و با حضور لیلی تاملین برگزار خواهد شد.
کیتی گریفین و لیلی تاملین اعلام کردهاند در این دوره جشنواره فلم «تراورس سیتی» مایکل مور حضور خواهند داشت.
گریفین در برنامه اکران «کیتی گریفین: عجب داستانی» حضور خواهد یافت. این مستند نشان میدهد که چگونه عکسی از این کمدین که یک سر قطع شده مصنوعی دونالد ترامپ را در دست دارد، منجر به انجام تحقیقی توسط افبیآی شده است!
تاملین که در کنار جین فوندا از بازیگران «گریس و فرانکی» بوده و از شهروندان دیترویت هست نیز جایزه یک عمر دستاورد هنری را از جشنواره مایکل مور میگیرد.
این جشنواره که امسال پانزدهمین دوره خود را پشت سر میگذارد، از ۳۰ جولای تا ۴ اگست ادامه مییابد.
موضوع امسال این جشنواره «سینما جهان را نجات میدهد» است و بیش از ۲۰۰ فلم در آن به نمایش درمیآیند.
مور در این باره گفت: وقتی جهان به صورت دیوانهواری از کنترل خارج شود، باید از هنرمندان خواست تا پاسخ بدهند، الهام بخش باشند و با این باور دیوانهوار که یک فلم بزرگ میتواند جهان را تغییر دهد، وارد میدان شوند.
«بریتنی در ماراتون میدود» نیز بهعنوان فلم شب افتتاحیه این دوره انتخاب شده است. در این فلم جیلیان بِل تصویر زنی را ارایه میکند که تصمیم گرفته زندگیاش را با تمرین دویدن در ماراتن نیویورک سیتی تغییر دهد. این فلم جایزه مخاطبان را از جشنواره فلم ساندنس گرفت.
جشنواره فلم تراورس سیتی یک جشنواره سالانه است که هر سال با پایان جولای در تراورس سیتی میشیگان آغاز میشود. این جشنواره که سال ۲۰۰۵ توسط مایکل مور راهاندازی شده با همکاری داگ استنتون نویسنده و جان رابرت ویلیامز عکاس کار خود را شروع کرده است.
این جشنواره بیشتر بر فلمهای مستقل و مستند متمرکز است که امکان اکران و توزیع معمول را به دست نمیآورند.