صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قوانین درسینمای فرانسه برای انتخاب نماینده اسکار تغییر کرد

قوانین درسینمای فرانسه برای انتخاب نماینده اسکار تغییر کرد

سینمای فرانسه قوانین خود در زمینه واجد شرایط شدن فلمها برای ارسال به اسکار را تغییر داد.
به نقل از ورایتی، در نیمه سال ۲۰۱۹ میلادی یکی از مهمترین سالهای سینمایی فرانسه در دهههای گذشته رقم خورد.
فلم «تصویر یک زن روی آتش» به کارگردانی سلین سیاما و «بینوایان» به کارگردانی لاج لی که هردوی آنها در جشنواره کن به نمایش درآمدند و نظرات مثبتی را به خود جلب کردند، از فلمهایی هستند که برای منتخب شدن به عنوان نماینده فرانسه در اسکار رقابت میکنند.
علاوه بر این دو، فلم سینمایی «به لطف خدا» به کارگردانی فرانسوا اوزون برنده خرس نقره ای جشنواره برلین که در این جشنواره بیشترین نامزدی را کسب کرده بود، از فلمهای محتمل برای نمایندگی فرانسه در اسکار ۲۰۲۰ است.
با قوانین جدیدی که سینمای فرانسه وضع کرده از امسال فلمهای بیشتری میتوانند در لیست اعلامی به جشنواره اسکار قرار بگیرند. یکی از این تغییرات آن است که به فلمها اجازه داده میشود قبل از اکران رسمی آنها، اکرانهای محدودی را داشته باشند. این قانون فلمهایی را که اکران آنها در زمستان است، واجد شرایط برای حضور در لیست نمایندههای فرانسه قرار میدهد. مدت این اکران باید حداقل شش بار نمایش در طی هفت روز باشد. در قوانین قبلی تنها فلمهایی که به صورت گسترده اکران شده بودند، واجد شرایط میشدند. البته این موضوع هنوز در حال نهایی شدن است و ممکن است دستخوش تغییراتی شود.
در قانون دوم توزیع کنندهها موظف هستند، بعد از اکران محدود خود از ۳۱ دسمبر  تا اوایل فبروری فلمهای خود را اکران کنند. این تغییرات به فلمهایی که در جشنوارههای پاییزی مثل، ونیز، تورنتو و سن سباستین اکران میشود، اجازه میدهد که توسط اسکار مورد قبول واقع شوند. قانون قبلی چنین فلمهایی را جریمه میکرد.