صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۵ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«مرد عنکبوتی» باز هم رکوردار شد

«مرد عنکبوتی»  باز هم رکوردار شد

«مرد عنکبوتی: دور از خانه» محصول سونی موفق شد تا در بازار بینالمللی رکورد شکنی و نام خود را به عنوان پرفروشترین فلم از مجموعه «مرد عنکبوتی» در بازار فروش خارجی ثبت کند.
به نقل از ورایتی، در هفتهای که گذشت «مرد عنکبوتی: دور از خانه» بار دیگر در صدر باکس آفیس آمریکای شمالی نشست تا برای دومین هفته عنوان صدرنشینی گیشه را از آن خود کند.
در عین حال این فلم ابرقهرمانی پس از حضور ۱۷ روزه در سینماهای خارج از آمریکا نیز فروشی ۵۷۲.۵ میلیون دالری را در بازار بینالمللی تجربه کرد و موفق شد تا رکورد «اسپایدر من ۳» با فروش ۵۵۵ میلیون دالر را بشکند. این فلم در آمریکا در هفته اخیر ۴۵ میلیون دالر فروش کرد و فروش کل خود در آمریکا را به ۲۷۴.۵ میلیون دالر رساند. با محاسبه این فروش، فلم در مجموع جهان ۸۴۷ میلیون دالر فروش کرده است. این فلم که بیست و سومین فلم از دنیای مارول است این هفته ۱۰۰ میلیون دالر از فروش در ۶۷ بازار بینالمللی کسب کرد که تنها ۶ میلیون دالر آن با شروع اکرانش در ایتالیا کسب شد.
«مرد عنکبوتی» جدید را جان واتس کارگردانی کرده و نویسندگی آن را کریس مک کنا و اریک سامرز برعهده داشتهاند. تام هالند، ساموئل ال. جکسون، کوبی اسمالدرز، زندیا، جان فاورو، مریسا تومی و جیک جیلنهال از بازیگران این فلم هستند.
جایگاه دوم باکس آفیس در دست «داستان اسباب بازی ۴» است که موفق شد تا ۲۰ میلیون دالر دیگر فروش کند و در چهارمین هفته اکرانش در باکس آفیس داخلی در مجموع ۳۴۶ میلیون دالر کسب کند. «داستان اسباب بازی ۴» توسط جاش کولی کارگردانی شده و فلمنامه آن را اندرو استنتون نوشته است.
فلم تازه وارد هفته «خزیدن» در بازار آمریکا با فروش ۱۲ میلیون دالری کار خود را آغاز کرده و جایگاه سوم باکس آفیس را با نمایش در ۳۱۷۰ سالن سینما کسب کرده است. این فلم که محصول پارامونت به کارگردانی الکساندر آجا است با بازی کایا اسکودالریو و بری پپر ساخته شده و بودجه ساخت آن ۱۳.۵ میلیون دالر بوده است.
«خزیدن» در عین حال با فروش ۴.۸ میلیون دالری در ۲۰ بازار بینالمللی روبرو شد و بزرگترین افتتاحیهاش را در خاورمیانه با فروش ۱.۴ میلیون دالر آغاز کرد و در مالزی نیز یک میلیون دالر فروش کرد تا در مجموع آمریکا و بازار بینالمللی ۱۶.۸ میلیون دالر فروخته باشد. فلم ، داستان پدر و دختری را تصویر می کند که به دلیل توفان شدید در خانه با هجوم تمساحها روبرو میشوند.
در مکان چهارم «استوبر» محصولی جدید از دیزنی و کمپانی فاکس قرن بیستم و اولین فلم دیزنی با درجه R جای دارد. این فلم کمدی اکشن با نمایش در ۳۰۵۰ سالن سینما در آمریکا ۸ میلیون دالر در باکس آفیس داخلی فروش کرد. این فلم با بودجه ۱۶ میلیون دالری توسط مایکل داوس کارگردانی شده و جاناتان گلد استاین نیز تهیه کننده آن است. کمیل نانجیانی، دیوید باتیستا، ایکو اویس، ناتالی مورالس و جیمی تاترو از بازیگران «استوبر» هستند. ۶۵ درصد تماشاگران فلم را افراد بالای ۲۵ سال تشکیل دادهاند.
در میان پنج فلم اول باکس آفیس آمریکا «دیروز» ساخته دنی بویل در مکان پنجم جای دارد. این فلم که محصول یونیورسال است با تمرکز بر جهان موسیقایی گروه بیتلز ساخته شده در هفته سوم نمایشش ۶.۸ میلیون دالر دیگر در آمریکا فروش کرد تا مجموع فروشش را به ۴۸ میلیون دالر برساند. لیلی جیمز، اد شیرن، آنا د آرماس و کیت مک کینون از جمله بازیگران این فلم سینمایی هستند.
در ششمین جایگاه «علاءالدین» جای گرفت که در هشتمین هفته اکرانش ۵.۹ میلیون دالر در بازار آمریکا فروش کرد و مجموع فروشش را به رقم ۳۳۱ میلیون دالر رساند.
«آنابل به خانه میآید» نیز با فروش ۵.۶ میلیون دالر در مکان هفتم جای گرفت و ۱۸ میلیون دالر دیگر از فروش در ۷۸ بازار بین المللی کسب کرد. این فلم مجموع فروشش را در بازار بینالمللی به ۱۱۲ میلیون دالر رساند و با محاسبه فروشش در بازار داخلی آمریکا در مجموع ۱۷۳ میلیون دالر کسب کرد. فروش این فلم تنها در فرانسه ۲.۲. میلیون دالر بود.
«نیمه تابستان»، «زندگی پنهان حیوانات خانگی ۲» و «مردان سیاهپوش» دیگر فلم‌‌های پرفروش باکس آفیس آمریکا بودند.