صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۵ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پیش‌فروش ۱۸۵ میلیون دالری

پیش‌فروش ۱۸۵ میلیون دالری

براساس آمار پیشفروش بلیت، انیمیشن «شیر شاه» با فروش ۱۸۵ میلیون دالری در آمریکای شمالی شروعی انفجاری را در روزهای افتتاحیه خود تجربه خواهد کرد.
به نقل از ورایتی، «شیر شاه» کمپانی دیزنی فروشی ۱۸۵ میلیون دالری را در آخر هفته افتتاحیه خود تنها در آمریکای شمالی تجربه خواهد کرد.
اولین آمار حکایت از این دارد که «شیر شاه» دومین افتتاحیه بزرگ سال ۲۰۱۹ در آمریکای شمالی را به نام خودش ثبت میکند و جایگزین «شگفتانگیزهای ۲» میشود که سال پیش ۱۸۲.۷ میلیون دالر در اولین آخر هفته افتتاحیهاش فروش کرد و نهمین فلم پرفروش آمریکا در همه تاریخ شد.
این آمار بر مبنای پیش فروش بلیتها به دست آمده که چیزی بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیون دالر از نمایش در ۴۷۲۵ سالن سینما است. تعداد سالنهای سینما نیز رکوردشکن بوده است.
این فلم که کارش را از پنجشنبه شب در سینماها شروع کرد در همان شب اول ۲۳ میلیون دالر فروخت. این بزرگترین فروش پیش نمایش فلمی از دیزنی پس از «انتقامجویان: پایان بازی» است که ۲۵ اپریل با فروش ۶۰ میلیون دالری در شب نخست رکورد گذاشت و در اولین آخر هفته اکرانش ۳۵۷ میلیون دالر به دست آورد.
«شیر شاه» را جان فاورو کارگردانی کرده و فلم بر مبنای انیمیشن موفق سال ۱۹۹۴ ساخته شده است. نقدهایی که تاکنون در سایت راتن تومیتوز منتشر شده امتیازی ۵۶ درصدی به این فلم دادهاند، اما در میان تماشاگران جایگاه متفاوتی داشته است.
این فلم لایو اکشن با طراحی و نقشآفرینی حیوانات مختلف، با صدای چهرههای درجه یک ساخته شده و دونالد گلاور در نقش سیمبا، بیانسه در نقش نالا، چیویتل اجیوفور در نقش اسکار و بیلی آیشنر و ست روگن در نقش تیمون و پومبا صحبت کردهاند. جمیز ارل جونز نیز بار دیگر مثل انیمیشن در نقش موفاسا صداپیشگی کرده است.
التون جان ترانه فلم را بار دیگر این بار با همراهی بیانسه اجرا کرده و علاوه بر آن ترانهای جدید با صدای بیانسه برای این فلم ساخته شده که با عنوان «روح» از ۹ جولای منتشر شده است.
این فلم که در بازار بینالمللی نیز از همین آخر هفته کارش را شروع کرده، از هفته پیش اکرانش را در چین کلید زده و تاکنون ۷۶ میلیون دالر در آنجا فروش کرده است و فروشش در بازار بینالمللی در این مدت به ۱۳۰ میلیون دالر رسیده است.