صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هیتلر به پرده سینما بازگشت

هیتلر به پرده سینما بازگشت

هیتلر این بار با یک چهره متفاوت بر پرده سینما ظاهر شده است.
«تایکا وایتیتی» نویسنده و کارگردان نیوزلندی پس از فروش ۸۵۴ میلیون دالری «ثور: رگنراک» (Thor: Ragnarok ) در سراسر دنیا به عنوان اولین فلم بلند استودیویی خود، پاییز امسال با فلم هجویه «جوجو خرگوش» (Jojo Rabbit ) به تولید فلم‌‌های مستقل بازگشته است. مهمترین خصوصیت این فلم فاکس سرچلایت ظاهر شدن وایتیتی جلوی دوربین در نقش «آدولف هیتلر» است، اما داستان تنها به تمسخر دیکتاتور نازی محدود نمیشود.
«جوجو خرگوش» بر اساس کتابی نوشتهی «کریستین لوننز» نیوزلندی ساخته شده و در آن «رومن گریفین دیویس» بازیگر تازه وارد در نقش «جوجو بتزلر» ملقب به «خرگوش» بازی میکند. او پسرکی است که با مادرش رُزی (اسکارلت جوهانسون) در آلمان نازی ساکن است. دوست خیالی جوجو «آدولف هیتلر» (وایتیتی) است، اما وقتی مادرش تصمیم میگیرد یک دختر جوان یهودی (توماسین مککنزی) را در خانه پناه دهد، باید با حس وطنپرستی خود روبرو شود. بازیگران نقشهای مکمل شامل «سم راکول»، «ریبل ویلسون»، «استیون مرچنت»، و «الفی آلن» بازیگر نامزد امی «بازی تاجوتخت» میشود.
وایتیتی که به لطف کارگردانی قسمت سوم «ثور» در «دنیای سینمایی مارول» محبوبیتی جهانی پیدا کرد، قرار است برای تولید قسمت چهارم فلم نیز که «ثور: عشق و آذرخش» نام گرفته بازگردد. کارگردان با «جوجو خرگوش» بین دو بلاکباستر استودیویی این فرصت را دارد که به لحن فلم‌‌های مستقل خود مثل «شکار متوحشین» و «پسر» رجوع کند و البته این بار موضوع پختهتر را بکاود.
فاکس سرچلایت سال گذشته با «سوگلی» به کارگردانی «یورگوس لانتیموس» ۱۰ نامزدی اسکار را دریافت کرد و «الیویا کلمن» به خاطر بازی در آن جایزهی بهترین بازیگر زن را تصاحب کرد. این استودیو با «شکل آب» به کارگردانی «گییرمو دل تورو» هم برندهی اسکار بهترین فلم و بهترین کارگردانی شده است. «جوجو خرگوش» یکی از امیدهای اصلی فاکس سرچلایت برای فصل جوایز امسال خواهد بود.
فاکس سرچلایت «جوجو خرگوش» را ابتدا در فستیوال تورنتو و سپس در تاریخ ۱۸ اکتبر در آمریکا اکران میکند.