صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نمایش فلم‌‌های کلینت ایستوود و لیام نیسن در فصل تابستانی چین

نمایش فلم‌‌های کلینت ایستوود و لیام نیسن در فصل تابستانی چین

فلم «مول» کلینت ایستوود و «تعقیب سرد» لیام نیسن در چین به نمایش درمیآیند.
به نقل از ورایتی، ۲ فلم با داستان آمریکایی تابستان امسال در چین روی پرده میرود و به این منظور برنامه نمایش فلم‌‌های چینی تغییر کرد تا فلم‌‌های کلینت ایستوود و لیام نیسن اکران شود.
«مول» در ژانر جنایی، اجتماعی و دلهرهآور محصول سال ۲۰۱۸ که توسط کلینت ایستوود کارگردانی شده و خود او نقش اصلی آن را ایفا میکند، فلمی است که قرار است ۲۶ اگست در چین روی پرده برود. این فلم داستان واقعی از لئو شارپ، جانباز جنگ جهانی دوم در دهه ۱۹۸۰ را روایت میکند که به پیک مواد مخدر برای کارتل سینالوآ بدل میشود.
کلینت ایستوود در این فلم در کنار بردلی کوپر، لورنز فیشبورن، مایکل پونا، دایان ویست، اندی گارسیا و آلیسون ایستوود بازی کردهاند.
این فلم اواخر سال پیش در آمریکا روی پرده رفت و فروشی ۱۰۴ میلیون دالری را ثبت کرد، در بازار بینالمللی نیز ۶۸.۸ میلیون دالر فروش کرد. ایستوود در این فلم بر این تاکید دارد که خانواده مهمترین چیز است و شاید همین عامل و نیز موضوع مبارزه با مواد مخدر آن، چینیها را به اکران فلم تشویق کرده باشد.
فلم دیگر «تعقیب سرد» تریلری با بازی لیام نیسن است که ۶ سپتمبر اکران میشود. «کیو کوچولو» که داستان دلگرم کننده یک سگ است برنامه اکرانش تغییر کرد تا این دو فلم جایگاه بهتری در اکران تابستانی داشته باشند.
آخرین فلم ایستوود که در چین به نمایش درآمد «سالی» در سال ۲۰۱۶ بود که حدود ۹ میلیون دالر فروش کرد.
در «تعقیب سرد» لیام نیسن در نقش مردی ظاهر شده است که در پی حل ماجرای مرگ پسرش است. این فلم را هانس پیتر مولند کارگردانی کرده و نسخه انگلیسی زبان تریلری از مولند است که پیشتر به زبان نروژی ساخته شده بود و در آمریکا با عنوان «به منظور ناپدید شدن» روی پرده رفته بود.
این فلم که لورا درن هم از بازیگران آن است، در آمریکا در ماه فوریه روی پردهها رفت اما فرش قرمز آن به دلیل جملاتی درباره اشتیاق نیسن برای کشتن یک مرد سیاهپوست که نژادپرستانه تعبیر شد و جنجالی به پا کرد، در نیویورک متوقف شد.
نیسن بازیگر «مردان سیاهپوش: بینالمللی» هم بود که جون روی پرده رفت و در چین حدود ۵ میلیون دالر فروش کرد. فلم‌‌های نیسن معمولاً در چین به نمایش درمیآیند اما در مجموع موفقیت خیلی چشمگیری نداشتهاند.