صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه افتخاری «بفتا» به جکی چان اهدا می شود

جایزه افتخاری «بفتا» به جکی چان اهدا می شود

«جکی چان» بازیگر و کارگردان مشهور هنگکنگی، جایزه افتخاری «بفتا» ی لسآنجلس را دریافت میکند. به نقل از ددلاین، «جکی چان» بازیگر و کارگردان مشهور سینمای اکشن کمدی، جایزه افتخاری «بفتا» لسآنجلس موسوم به «آلبرت بروکولی» را دریافت میکند.
این جایزه روز ۲۵ اکتبر  در هتل بورلی هیلتون واقع در ایالت کالیفرنیا به چان اهدا میشود. این هتل میزبان مراسم سالانه جایزه گلدن گلوب است. چان در سینمای هالیوود با فلم‌‌های «جنجال در شهر» و «ساعت شلوغی» به شهرت رسید.
بفتا (آکادمی هنرهای فلم و تلویزیون بریتانیا)  یک مؤسسه خیریه مستقل برای پشتیبانی، توسعه و ترویج هنر تصویری است که علاوه بر بریتانیا، دارای دفاتری در اسکاتلند، ولز و آمریکا (لس آنجلس و نیویورک) است. جایزه افتخاری «بفتا»  لسآنجلس برای مشارکت گسترده جکی چان در دنیای سرگرمی امسال به او اهدا میشود. این بازیگر که سفیر حسن نیت یونیسف است، ۳ سال قبل هم اسکار افتخاری دریافت کرد.
خانم «شانتال ریکاردز» رئیس بفتای لسآنجلس درباره اهدای جایزه به جکی چان گفته است: در طول بیش از ۵۰ سال، جکی به شخصیتی محبوب و مورد احترام تبدیل شده است که همه ما او را با شیرینکاریهایش در بدلکاری و ترکیب منحصر به فرد با هنرهای رزمی دوست داریم. او با سالها سختکوشی و تعهد خستگیناپذیر برای تکمیل مهارت های خود، در نهایت شهرت و موفقیت را به دست آورد و خوشحالیم که از این بازیگر الهامبخش،  با اهدای جایزه بریتانیا آلبرت بروکولی برای مشارکت گستردهاش در دنیای سرگرمی تجلیل میکنیم. جکی چان اکنون ۶۵ سال سن دارد و بیش از ۱۰۰ فلم بازی کرده است.