صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«شیرشاه» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ شد

«شیرشاه» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ شد

بازسازی «شیرشاه» بر مبنای انیمیشن سال ۱۹۹۴ دیزنی پرفروشترین فلم انیمیشن تاریخ شد.
به نقل از آسوشیتدپرس، آخرین آمار باکس آفیس نشان میدهد «شیرشاه» موفق شده است تا از آمار فروش «یخزده» هم عبور کند و با وجود کاهش فروش بلیت در تابستان امسال، به پرفروشترین فلم انیمیشن تاریخ بدل شود.
«شیر شاه» به کارگردانی جان فاورو با صداپیشگی بیانسه و دونالد گلاور در آخرین آمار اعلام شده فروش، به فروش جهانی ۱.۳۳ میلیارد دالری رسید و توانست از رکورد ۱.۲۷ میلیارد دالری «یخزده» عبور کند.
با این آمار اکنون «شیرشاه» دوازدهمین فلم پرفروش تاریخ است و انتظار میرود بتواند در ادامه فروشش در فهرست ۱۰ فلم پرفروش جای بگیرد که به این منظور باید از فروش «هری پاتر و قدیسان مرگبار ۲» و «پلنگ سیاه» که به ترتیب ۱.۳۴۱ و ۱.۳۴۶ میلیارد دالر فروش کرده بودند، عبور کند. «شیر شاه» تاکنون در آمریکا  ۴۷۳.۱۰ میلیون دالر فروخته است، در حالی که «یخزده» در آمریکا ۴۰۰.۷۳ میلیون دالر فروش را ثبت کرده بود.
با وجود این که از بازسازی «شیر شاه» به عنوان یک فلم لایو اکشن یاد میشود، اما این فلم همچنان در رده انیمیشن جای میگیرد زیرا تمامی تصاویر آن به صورت کامپیوتری تهیه شده است.
دیزنی تا این جای امسال با «انتقامجویان: پایان بازی» موفق شد تا «آواتار» را پشت سر بگذارد و پرفروشترین فلم تاریخ شود. دیزنی اکنون در حالی یک رکورد دیگر به جای میگذارد که سه چهارم از سال ۲۰۱۹ پشت سر گذاشته شده است.
این کمپانی هنوز چند فلم بزرگ دیگر برای اکران در سال ۲۰۱۹ دارد که شامل «یخزده ۲» و «جنگ ستارگان: ظهور اسکایواکر» میشود و از همین حالا انتظار می رود این فلم‌‌ها هر یک بیش از یک میلیارد فروش کنند. با وجود همه اقبالی که از «شیر شاه» به عمل آمده است این فلم نقدهای متوسطی دریافت کرده و منتقدان معتقدند این بازسازی بسیار به فلم اصلی شباهت دارد و تنها از سبک واقعگرایانهتری برای بازسازی آن استفاده شده است.