صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک آسیایی جایزه برتری لوکارنو را برد

یک آسیایی  جایزه برتری لوکارنو را برد

سونگ کانگ-هو بازیگر کرهای به عنوان نخستین چهره آسیایی موفق به کسب جایزه برتری از جشنواره بینالمللی فلم لوکارنو امسال شد.
به نقل از سایت جشنواره فلم لوکارنو، سونگ کانگ-هو بازیگر فلم کوریایی «پارازیت» شب پیش ۱۲ اگست جایزه برتری (Excellence Award ) جشنواره بینالمللی فلم لوکارنو ۲۰۱۹ را دریافت کرد.
این جایزه ویژه جشنواره فلم لوکارنو به بازیگر زن یا مردی اهدا میشود که نقش مهمی در غنای صنعت سینما داشته باشد.
بازیگران سرشناسی چون سوزان ساراندون، جان مالکوویچ، ادوارد نورتون، بیل پولمن و ایتن هاوک در سالهای پیش این جایزه را دریافت کردهاند. سونگ با دریافت این جایزه در مراسمی که شب گذشته برگزار شد، گفت: این یک افتخار بزرگ و پرمعنی است.
وی افزود: با مروری بر ۳۰ سال سابقه کاریام، این لحظه را واقعا افتخارآفرین میدانم. من با کارگردانهای بزرگ کوریایی کار کردهام که لی چانگ-دونگ، پارک چان-ووک و کیم جی-وون از جمله آنها هستند. به ویژه میخواهم این جایزه را به بونگ جون-هو اهدا کنم که دوست طولانی مدت من و بزرگترین و پرغرورترین هنرمند کوریای جنوبی است.
بونگ، امسال به عنوان نخستین کارگردان از کره جنوبی موفق به کسب جایزه نخل طلای کن شد و این افتخار را با فلم «پارازیت» یا «انگل» کسب کرد که سونگ در آن نقشآفرینی کرده بود.
این بازیگر نخستین بار کارش را با فلم «روزی که خوک به چاه افتاد» در سال ۱۹۹۶ شروع کرد. بازیگر ۵۲ ساله کرهای در کارهایش هم با اقبال منتقدان و هم استقبال در باکس آفیس روبرو شده و بازیگر فلم‌‌های بینالمللی هم بوده که «خاطرات قتل» در سال ۲۰۰۳، «میزبان» در سال ۲۰۰۶ و «برف شکن» در سال ۲۰۱۳ از جمله آنها هستند.