صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پرفروش‌ترین‌های گیشه تابستانی هالیوود

پرفروش‌ترین‌های گیشه تابستانی هالیوود

به نقل از فوریس، تابستان هنوز به پایان نرسیده و هنوز فلم‌‌هایی مثل «پسران خوب» (که در روز اول اکران خود دو میلیون دالر فروش داشت) و فلم سینمایی «آنجل سقوط کرده است» تا دو هفته آینده اکران میشود. با این حال گیشه تابستان رکوردهای فروش زیادی را شاهد بود.
هم اکنون در گیشه تابستان دو سوال بزرگ مطرح است که فلم سینمایی هابز و شاو، بعد از آغاز اکرانش در چین که دومین بازار بزرگ فلم‌‌های سینمایی است، چقدر میتواند فروش کند. و آیا «روز و روزگاری در هالیوود» میتواند به رکورد «حرامزادههای لعنتی» برسد یا نه؟ اگرچه فلم‌‌هایی مثل «شیرشاه» و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» در حال اکران هستند، اما به گفته مجله فوربس این رتبه بندی دیگر دچار تغییر و تحول چندانی نخواهد شد.
۱۱) جان ویک: قسمت سوم (لاینزگیت)
فروش داخلی:۱۷۱ میلیون دالر – فروش جهانی: ۳۲۱ میلیون دالر
فلم اکشنی که با بازی کیانو ریوز به یک فلم اکشن منحصر به فرد تبدیل است. جان ویک به عنوان یک فلم سطح B کار خود را آغاز میکند و رفته رفته نشان میدهد که به سطح A رسیده است. جان ویک چهار هم برای ساخت تایید شده که شاید مثل امسال بر خلاف پیش بینیها موفق ظاهر شود.
۱۰) روز و روزگاری در هالیوود (سونی)
فروش داخلی:۱۳۰ میلیون دالر (تخمین) – فروش جهانی:۳۲۵ میلیون دالر (تخمین)
علیرغم بحثهایی که در مورد این فلم دو ساعت و نیمه انجام شده بود، نهمین فلم کوئنتین تارانتینو به خوبی توانست فروش داشته باشد و حتی خود را برای فصل جوایز آماده کند. این فلم در روسیه کار خود را با ۷.۷ میلیون دالر آغاز کرد و به نظر میرسد یک پایان نزدیک به فلم «حرامزادههای لعنتی» داشته باشد.
۹) زندگی شخصی حیوانات خانگی ۲ (یونیورسال)
فروش داخلی:۱۵۷ میلیون دالر – فروش جهانی: ۴۱۰ میلیون دالر (تخمین)
این دنباله انیمیشنی، هفته گذشته ۱۶ میلیون دالر در گیشههای جهانی فروش داشت و به ۳۷۸ میلیون دالر رسید. پیش بینی میشود فروش این انیمیشن، به زودی به ۴۰۰ میلیون دالر برسد که در این صورت بالاتر از فلم «گودزیلا» قرار خواهد گرفت. این فلم تنها هشتاد میلیون دالر هزینه داشته و به این ترتیب سود خوبی را کسب کرده است.
۸) گودزیلا: پادشاه هیولاها (برادران وارنر)
گیشه داخلی:۱۱۰ میلیون دالر – گیشه جهانی: ۳۸۶ میلیون دالر
این فلم به کارگردانی مایکل دروتی نتوانسته انتظارها را بر آورده کند. این فلم هیولایی چیز جدیدی را به مخاطب ارائه نمیکرد. واکنشهای ضعیف و نبود بازیگران برجسته باعث شده این فلم در مقایسه با نسخه قبلی اش در سال ۲۰۱۴ مورد استقبال قرار نگیرد. موردی که فلم‌‌های دیگر مثل «رمپیج» و «دنیای ژوراسیک» به خوبی از عهده آن بر آمدند.
۷) کارآگاه پیکاچو (برادران وارنر)
فروش داخلی:۱۴۴ میلیون دالر – فروش جهانی: ۴۳۱ میلیون دالر
فلم کارآگاه پیکاچو، پرفروشترین فلم سینمایی اقتباس شده از بازی ویدئویی در آمریکاست. این فلم ۱۵۰ میلیون دالری با ایفای نقش جاستیس اسمیت نظرات مثبتی را دریافت کرد و در گیشه فروش به خصوص گیشه چین با فلم «انتقام جویان: پایان بازی» رقابت کرد.
۶) سریع و خشن تقدیم میکند: هابز و شاو (یونیورسال)
گیشه داخلی:۱۶۰ میلیون دالر (تخمین) – فروش جهانی:۶۵۰ میلیون دالر (تخمین)
تا به امروز فلم دویست میلیون دالری یونیورسال ۱۱۹ میلیون دالر فروش داشته و در حدود ۳۷۰ میلیون دالر نیز فروش جهانی داشته است که این فلم را در فروش بالاتر از نسخه دیگر این فلم سینمایی در سال ۲۰۰۹ قرار میدهد. پیش بینی میشود، این فلم به ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دالر فروش جهانی برسد که این مقدار بدون احتساب فروش گیشه چین است. طبق پیش بینیها این فلم در چین هم ۱۵۰ میلیون دالر فروش خواهد داشت.
۵) داستان اسباب بازی ۴ (والت دیزنی)
فروش داخلی: ۴۳۵ میلیون دالر (تخمین) - فروش جهانی ۱ میلیارد دالر (تخمین)
انیمیشن جدی و تحسین شده پیکسار پنجمین فلم دیزنی است که از مرز یک میلیارد دالر عبور میکند. این انیمیشن که تنها در هفته اول ۱۲۰ میلیون فروش داشت، از فروش قسمت قبلی (۴۱۵ میلیون دالر) عبور کرد. داستان اسباب بازی ۳ و شگفت انگیزان ۲ پرفروشترینهای پیکسار هستند.
۴) علاالدین (والت دیزنی)
فروش داخلی: ۳۵۵ میلیون دالر – فروش جهانی: ۱ میلیارد دالر
این انیمیشن در ابتدا مورد شوخی و حتی تمسخر مخاطبان اینترنتی قرار گرفت؛ اما وقتی زمان اکران رسید فراتر از انتظار ظاهر شد و بسیاری از رقبای خود را در گیشه ماههای می و جولای شکست داد. این فلم تا کنون به فروش یک میلیاردی رسیده است. موفقیت علاءالدین باعث شده که دیزنی به دنبال ساخت قسمت دوم این فلم سینمایی باشد.
۳) مرد عنکبوتی:دور از خانه (سونی)
فروش داخلی: ۳۸۵ میلون دالر- گیشه جهانی: ۱ میلیارد و صد میلیون دالر
این فلم که با همکاری مشترک سونی و مارول ساخته شده است، به نوعی خاتمهای بر فلم سینمایی «انتقام جویان:پایان بازی» است که در واقع شخصیت پیتر پارکر در آن حضور دارد. این فلم سینمایی با عبور از فلم «اسکای فال» از مجموعه فلم‌‌های سینمایی جیمزباند به پرفروشترین فلم سینمایی سونی تبدیل شده است.
۲) شیرشاه (والت دیزنی)
گیشه داخلی:۵۱۵ میلیون دالر – گیشه جهانی:۱ میلیارد و ۴۸۰ میلیون دالر
این فلم به کارگردانی جان فاورو ساخت مجددی از نسخه دیگر این انیمیشن در سال ۱۹۹۴ است که تاکنون به دومین فلم پرفروش سال تبدیل شده است. تنها انیمیشن «یخ زده ۲» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» میتوانند این جایگاه را از شیر شاه بگیرند. در هر صورت این فلم پرفروشترین فلم دیزنی به غیر از فلم‌‌های انتقام جویان و جنگ ستارگان است.
۱) انتقام جویان: پایان بازی (والت دیزنی)
فروش داخلی: ۸۵۸ میلیون دالر – فروش جهانی: ۲ میلیارد و هفتصد میلیون دالر
به دنبال فروش ۳۵۷ میلیونی در گیشه داخلی و ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیونی در هفته ابتدایی اکران و به لطفِ فروش ۶۲۹ میلیون دالری چینیها، «پایان بازی» از فروش فلم سینمایی آواتار عبور کرد و به پرفروشترین فلم سینمایی جهان تبدیل شد.