صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌ اختتامیه جشنواره سن سباستین معرفی شد

فلم‌ اختتامیه جشنواره سن سباستین معرفی شد

فلم «ترانه نامها» با بازی تیم راث و کلیو اوون به عنوان فلم اختتامیه جشنواره سنسباستین ۲۰۱۹ معرفی شد.
به نقل از ورایتی، درام تاریخی «ترانه نامها» ساخته فرانسوا جرارد کانادایی با بازی کلیو اوون و تیم راث به عنوان فلم پایانی شصت و هفتمین دوره جشنواره سنسباستین ۲۸ سپتمبر به نمایش درمیآید. این فلم که اولین اکران جهانیاش را در جشنواره بینالمللی فلم تورنتو تجربه میکند در بخش خارج از رقابت جشنواره سنسباستین اولین نمایش بینالمللی خود را تجربه میکند. «ترانه نامها» با اقتباس از رمانی نوشته رماننویس بریتانیایی نورمن لبرشت ساخته شده و جفری کین نوشتن فلمنامه اقتباسی آن را برعهده داشته است.
از موضوع این فلم بهعنوان داستان جستجوگرایانه احساسی یاد شده که در آغاز جنگ جهانی دوم و با تمرکز بر داویدل یک ویلون نواز اعجوبه ۹ ساله یهودی- پولند که به عنوان مهاجر در لندن ساکن است، ساخته شده است. در عین حال برادر او مارتین که هم سن و سال اوست، فدایی وی است.
کاترین مککورمک، جونا هویر کینگ و جیران هاول دیگر بازیگران فلم هستند.
موسیقی متن فلم را هاوارد شور آهنگساز کانادایی که ۳ بار جایزه اسکار را برده ساخته است.
«ترانه نامها» چهارمین فلم بلند جرارد است که موسیقی در متن داستان جای دارد. وی در «۳۲ فلم کوتاه درباره گلن گولد» در سال ۱۹۹۳ بر زندگی واقعی گلن گلود پیانیست تمرکز کرده بود و در «ویلون سرخ» ماجرای سفر یک ویلون از دستی به دست دیگر را تصویر کرده بود. «پسر گروه کر» نیز داستان کارگردان یک گروه کر پسرانه بود که داستین هافمن در نقش اصلی آن بازی کرده بود.
شصت و هقتمین دوره جشنواره فلم سنسباستین از ۲۰ سپتمبر با فلم «پرنده سیاه» ساخته راجر میشل شروع میشود که در آن کیت وینسلت و سوزان ساراندون نقشآفرینی میکنند.