صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مارول دیگر دخالتی در ساخت «مرد عنکبوتی» ندارد

 مارول دیگر دخالتی در ساخت «مرد عنکبوتی» ندارد

پشت صحنه فلم سینمایی « مرد عنکبوتی شگفت انگیز2» به کارگردانی مارک وب  با عدم توافق دیزنی و سونی، مرد عنکبوتی و شخصیتهای مرتبط به آن از کنترل دنیای سینمایی مارول خارج شد.
به نقل از ورایتی، بعد آنکه فلم سینمایی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» به پرفروشترین فلم تاریخ کمپانی سونی تبدیل شد، قرار است این استودیو راهش را از کمپانی مارول و رئیس این کمپانی جدا کند.
اختلاف نظر بین این دو کمپانی به این دلیل به وجود آمد که مارول و شریکش دیزنی، درخواست سود بیشتری از فلم‌‌های آینده مرد عنکبوتی را دادند. دیزنی درخواست تقسیم فروش فلم‌‌های مرد عنکبوتی به صورت ۵۰/۵۰  را داد که سونی این درخواست را رد کرد. در حال حاضر سودی که مارول از این همکاری به دست میآورد، تنها ۵ درصد است.
رئیس استودیو سونی و کوین فیگ رئیس کمپانی مارول، ماهها در حال مذاکره بودند که در نهایت به نتیجه مطلوب نرسید و از این پس کوین فیگ نقش تهیه کننده در فلم‌‌های آینده مرد عنکبوتی از کمپانی سونی را ندارد.
جدایی مارول و سونی به این معناست که بعد از گذشت چند ماه از فلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه»، شخصیت مرد عنکبوتی با بازی تام هالند به طور کامل از دنیای سینمایی مارول محو خواهد شد. غیبت این شخصیت، خلأ قابل توجهی در این دنیای تخیلی به وجود خواهد آورد؛ خصوصاً بعد از آنکه رابرت داونی جونیور و کریس اوانس، بعد از «انتقام جویان: پایان بازی» مارول را ترک کردند.
در سال ۲۰۱۵، کمپانیهای سونی و مارول به توافق رسیده بودند که شخصیت مرد عنکبوتی را در چند فلم به صورت مشترک داشته باشند که این باعث شد، تام هالند در پنج فلم سینمایی «کاپیتان آمریکا»، «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه»، «انتقام جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام جویان: پایان بازی» و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» ایفای نقش کند.
علاوه بر مرد عنکبوتی، سونی حق تعدادی از شخصیتهای مربوط به مرد عنکبوتی از جمله ونوم را در اختیار دارد. تام هاردی در سال ۲۰۱۸ به عنوان این شخصیت به ایفای نقش پرداخت که ۸۵۶ میلیون دالر فروش کرد و قرار است دنباله آن نیز ساخته شود.