صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دواین جانسون پردرآمدترین بازیگـــر ســال شد

دواین جانسون پردرآمدترین بازیگـــر ســال شد

دواین جانسون عنوان پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد و پس از او کریس همسورث و رابرت داونی جونیور جای گرفتند.
به نقل از فوربس، دواین جانسون ملقب به راک در راس فهرست پردرآمدترین بازیگران جهان در سال ۲۰۱۹ جای گرفت و نام خود را با کسب درآمدی ۸۹.۴ میلیون دالری در راس این فهرست قرار داد.
در این آمار که از یکم جون ۲۰۱۸ تا یکم جون ۲۰۱۹ را دربرمیگیرد، دواین جانسون با عقد ۲۲ قرارداد در یک سال پرکارترین بازیگر این روزهاست.
او درآمدی ۲۳.۵ میلیون دالری تنها از «جومانجی: سطح بعدی» داشته است که هنوز اکران نشده است. فلم قبلی جومانجی در باکس آفیس جهانی ۹۶۲.۱ میلیون دالر فروش کرد و او ۱۵ درصد از فروش ۹۶۲ میلیون دالری آن را نیز از آن خود کرد. او در عین حال ۷۰۰ هزار دالر بابت هر اپیزود از سریال «Ballers » اچبی او دریافت کرده است و درآمدی هفت رقمی از خط تولید لباس، هدفون و کفش داشته است.
البته تنها قراردادهای پرارزش مربوط به جانسون نیست و در این فهرست کریس همسورث و رابرت داونی جونیور ۲ ستاره فلم «انتقام جویان» نیز به ترتیب با ۷۶.۴ و ۶۶ میلیون دالر در جایگاههای بعدی قرار گرفتند.
رابرت داونی جونیور ۲۰ میلیون دالر از بازی در نقش «آیرون من» دریافت کرده و حدود ۵۵ میلیون دالر برای «انتقامجویان: پایان بازی» که فروشی ۲.۷۹۶ میلیون دالری در سطح جهان کرد، به دست آورد.
بردلی کوپر هم تنها ۱۰ درصد از درآمد ۵۷ میلیون دالریاش را از صداپیشگی در نقش راکت راکون در «انتقامجویان» به دست آورده است و ۷۰ درصد از درآمدش از «ستارهای متولد شدهاست» به دست آمده است که درامی موزیکال بود که او هم کارگردانی و هم تولید آن را برعهده داشت و هم از نویسندگان آن بود. این فلم تنها با بودجه ۳۶ میلیون دالری ساخته شد و ۴۳۵ میلیون دالر فروش کرد و ۴۰ میلیون دالر برای کوپر درآمد داشت.
پنج بازیگری که در راس فهرست پردرآمدترینهای امسال جای گرفتند در مجموع ۲۸۴ میلیون دالر درآمد داشتهاند. 
دواین جانسون سال ۲۰۱۶ نیز عنوان پردرآمد ترین بازیگر مرد سال را از آن خود کرده بود و جورج کلونی سال پیش این عنوان را از آن خود کرده بود.
۱۰ بازیگر مرد پردرآمد سال ۲۰۱۹ عبارتند از
۱. دواین جانسون با درآمد ۸۹.۴ میلیون دالر
۲. کریس همسورث بادرآمد ۷۶.۴ میلیون دالر
۳. رابرت داونی جونیور با درآمد ۶۶ میلیون دالر
۴. اکشای کومار با درآمد ۶۵ میلیون دالر
۵. جکی چان با درآمد ۵۸ میلیون دالر
۶. بردلی کوپر با درآمد ۵۷ میلیون دالر
۶. آدام سندلر بادرآمد ۵۷ میلیون دالر
۸.  کریس اوانز با درآمد ۴۳ میلیون دالر
۹. پل راد با درآمد ۴۱ میلیون دالر
۱۰. ویل اسمیت با درآمد ۳۵ میلیون دالر