صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«بینوایان» آغازگر جشنواره فلم‌ فرانسوی شد

«بینوایان»  آغازگر جشنواره فلم‌ فرانسوی شد

فلم تحسینشده «بینوایان» به عنوان فلم افتتاحیه جشنواره فلم فرانسوی در لسآنجلس انتخاب شد تا اولین اکرانش در آمریکا را تجربه کند.
به نقل از ایندی وایر، بیست و سومین دوره جشنواره سالانه فلم فرانسوی کولکولا در لسآنجلس که از ۲۳ تا ۲۸ سپتمبر برگزار میشود کارش را با «بینوایان» شروع میکند. این جشنواره که در انجمن کارگردانهای آمریکا برگزار میشود اولین اکران این فلم را که محصولی از آمازون استودیوز است در آمریکا انجام میدهد.
این فلم را لاج لی کارگردانی کرده و فلم موفق به کسب جایزه هیات داوری از جشنواره فلم کن ۲۰۱۹ شد.
در این جشنواره در طول یک هفته فلم‌‌های کلاسیک فرانسوی زبان برای مخاطبان به نمایش درمیآید.
با این اکران فلمی که امیدوار به حضور در اسکار هم هست، در شهری به نمایش درمیآید که شمار زیادی از رای دهندگان اسکار در آن زندگی میکنند.
فرانسه هنوز فلم نماینده خود برای اسکار را معرفی نکرده اما «بینوایان» از فلم‌‌های مهم حاضر در فهرست بررسی فلم‌‌های فرانسه امسال جای دارد.
این فلم که الهامگرفته از تظاهرات ۲۰۰۵ در حومه شهر پاریس است سه عضو بریگاد ضد جنایت را در حالی که تلاش دارند تا یک دستگیری انجام دهند، دنبال کرده است.
در جشنواره امسال چندین فلم از جشنواره فلم کن و ونیز برای نمایش انتخاب شدهاند و فلم‌‌هایی از کارگردانهای تازهکار تا قدیمی در فهرست آثاری که در آن به نمایش درمیآیند جای دارند. فلم جدید کوستا گاوراس با عنوان «بزرگسالان در اتاق» و همچنین «احمد جوان» ساخته ژان پییر و لوک داردن که هر دو اولین تجربه اکرانشان در آمریکا خواهد بود، در این جشنواره نمایش داده میشوند. «تولد مبارک» با بازی کاترین دونو ساخته سدریک کان و «کسی، جایی» ساخته سدریک کلاپیش از دیگر فلم‌‌های این جشنواره خواهند بود.
در بخش کلاسیک این جشنواره یاد انیس واردا کارگردان فقید فرانسوی گرامی داشته میشود. علاوه بر آثاری از وی، فلم «تونی» ساخته ژان رنوار محصول ۱۹۳۲ و فلم «به گریسبی دست نزن» ژاک بکر محصول ۱۹۵۴ در این بخش دیده خواهند شد.
این جشنواره که با هدف گرامیداشت فرهنگ فرانسوی-آمریکایی برگزار میشود جوایز خود را ۲۹ سپتمبر به برندگان امسال اهدا میکند.