صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره تلوراید شروع شد - یک مدعی دیگر اسکار دیده شد

جشنواره تلوراید شروع شد -  یک مدعی دیگر اسکار دیده شد

با شروع جشنواره تلوراید که آغازگر فصل رقابتهای سینمایی در آمریکا است، فلم «فورد در برابر فراری» برای نخستین بار در این جشنواره به نمایش درآمد.
به نقل از ورایتی، اولین اکران جهانی فلم «فورد در برابر فراری» دیروز در جشنواره فلم فلوراید ۲۰۱۹ انجام شد.
با توجه به واکنش مخاطبان با دیدن این فلم ، باید گفت فلم جیمز منگولد نیز یکی از مدعیان اسکار امسال خواهد بود.
استقبال از این فلم بسیار بالا بود و سینمای ورنر هرتسوگ با گنجایش ۶۵۰ صندلی، کاملا پر شده بود. در طول نمایش فلم برخی از تماشاگران چشمهای خود را بر روی برخی از سکانسهای خیلی دراماتیک این فلم که با تمرکز بر مسابقات اتومبیلرانی ساخته شده، بسته بودند.
بازیگران این فلم کریستین بیل و مت دیمون در نقش دو شخصیت مشهور تاریخ اتومبیلرانی بازی کردهاند. دیمون نقش کارول شلبی را بازی کرده که راننده آمریکایی مشهوری است که توسط فورد استخدام شده تا ماشینی بسازد که فراری را در رقابت تاریخی لومانس در سال ۱۹۶۶ در فرانسه شکست دهد. بیل نیز در نقش کن مایلز بازی کرده که راننده افسانهای بریتانیایی است که شلبی اصرار دارد تا او راننده سوپر ماشین فورد باشد.
این فلم ۱۵۲ دقیقهای اولین اکرانش را دیروز ۳۰ اگست تجربه کرد و قرار است از ۱۵ نوامبر در سینماهای آمریکا راهی پردههای نقرهای شود.
چهل و ششمین جشنواره فلم تلوراید که از معتبرترین رویدادهای سینمایی جهان و آغازگر رقابت اسکار در آمریکاست، از ۳۰ اگست تا ۲ سپتمبر در آمریکا برگزار میشود.
فلم مستند «کودتا ۳۲» ساخته تقی امیرانی مستندساز ایرانی مقیم بریتانیا محصول مشترک ایران/انگلستان/آمریکا در این رویداد به نمایش در خواهد آمد. فلم کوتاه «مانیکور» ساخته آرمان فیاض نیز در بخش فلم کوتاه جشنواره نمایش داده میشود.