صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تشویق ایستاده ۸ دقیقه ای «جــوکر» در جشنواره فلـم‌ ونیز

تشویق ایستاده ۸ دقیقه ای «جــوکر» در جشنواره فلـم‌ ونیز

نخستین نمایش «جوکر» با بازی خواکین فینیکس در جشنواره فلم ونیز با تشویق ایستاده ۸ دقیقه ای حاضران همراه شد.
به نقل از ورایتی، نخستین نمایش فلم «جوکر» در شب شنبه ۳۱ اگست در جشنواره فلم ونیز با تشویق ایستاده ۸ دقیقه ای حاضران برای خواکین فینیکس بازیگر و تاد فیلیپس کارگردان همراه بود.
شب گذشته تاد فیلیپس، خواکین فینیکس و ززی بیتز دیگر بازیگر فلم در سالاگرانده ونیز برای نخستین نمایش «جوکر» حضور داشتند، دیگر بازیگر فلم رابرت دنیرو البته به ونیز نیامد.
فلم «جوکر» با وجود آنکه قسمتی از دنیای کمیک DC است اما به صورت یک داستان اوریجینال ساخته شده و خبری از کاراکترهایی چون بتمن و دیگر شخصیت های داستان در آن نیست.
«جوکر» قرار است ۴ اکتبر در آمریکا اکران شود.
در این فلم خواکین فینیکس در نقش آرتور فِلِک یک مرد فلک زده غمگین با مشکلات روحی و روانی که تبدیل به شمایل خشن پوچ گرایی می شود، بازی می کند. فینیکس در مصاحبه شنبه شب خود اشاره کرد که بازی هیت لجر در «شوالیه تاریکی» روی او تاثیری نداشته است. فینیکس در این باره گفت: نقش من به هیچ کاراکتری که در گذشته بازی شده ربطی ندارد.
آلبرتو باربرا رییس جشنواره ونیز از فلم «جوکر» به عنوان یک کار مهم که مختص فصل جوایز اسکار است یاد کرد.
اوون گلیبرمن منتقد ورایتی در ستایش فلم «جوکر» نوشت: خواکین فینیکس در نقش یک بیمار روانی متحیرکننده است، آدم عجیب و غریبی که در روایت مدرن شده جذاب تاد فیلیپس از فلم «راننده تاکسی» تبدیل به یک دلقک آدمکش می شود. فلمی استثنایی براساس کتاب های کمیک که نشان می دهد در دنیای واقعی چه رخ می دهد.
«جوکر» بعد از جشنواره ونیز به تورنتو یکی دیگر از جشنواره های مهم دنیا می رود.