صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره فلم‌ زوریخ به کریستن استوارت جایزه می‌دهد

جشنواره فلم‌ زوریخ  به کریستن استوارت جایزه می‌دهد

بازیگر فلم‌‌های «گرگ و میش» با دریافت جایزه چشم طلای جشنواره فلم زوریخ تجلیل میشود.
به نقل از ورایتی، کریستن استوارت با دریافت جایزه چشم طلای جشنواره فلم زوریخ ۲۰۱۹ مورد تجلیل واقع میشود. همراه با اهدای این جایزه جدیدترین فلم او با عنوان «سیبرگ» درباره جین سیبرگ بازیگر آمریکایی که به چهره موج نوی فرانسه بدل شد، در این جشنواره به نمایش درمیآید.
استوارت و بندیکت اندروز کارگردان «سیبرگ» نیز در اولین اکران این فلم در زوریخ سوییس حاضر خواهند بود.
این فلم اولین اکران جهانی خود را در جشنواره فلم ونیز تجربه کرد.
نادجا شیلدکنخت از مدیران جشنواره زوریخ با تاکید بر این که موفقیت جهانی استوارت در فلم‌‌های «گرگ و میش» میتوانست موجب شود تا او همچنان به بازی در بلاکباسترها ادامه دهد، اما او مسیر دیگری را انتخاب کرد و بیشتر در فلم‌‌های هنری و مستقل نقشآفرینی کرد و در آثاری از  والتر سالس، اولیویه آسایاس و آنگ لی ظاهر شد، وی را شایسته تجلیل دانست.  
کریستن استوارت بازیگر فلم‌‌هایی چون «در جاده» درامی به کارگردانی والتر سالس در سال ۲۰۱۲ ، «ابرهای سیلس ماریا» درامی به نویسندگی و کارگردانی الیویه آسایاس در سال ۲۰۱۴، «کافه سوسایتی» کمدی-درام وودی آلن در سال ۲۰۱۶، «مأمور خرید شخصی» درام تعلیقی الیویه آسایاس در سال ۲۰۱۶ و «پیادهروی طولانی بیلی لین بین دو نیمه» درام جنگی بریتانیایی-انگلیسی-چینی سال ۲۰۱۶ به کارگردانی آنگ لی بوده است.
این بازیگر ۲۹ ساله کارش را از ۹ سالگی با نقش شخصیتهای فرعی در چندین فلم شروع کرد و سال ۲۰۰۲ به خاطر بازی در نقش دختر جودی فاستر در تریلر «اتاق وحشت» به شهرت رسید و نامزدی دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن پیشرو در یک فلم سینمایی را دریافت کرد.
جیک جیلنهال و اندرو گارفیلد از دریافت کنندگان پیشین جایزه چشم طلای زوریخ بودند.
امسال پانزدهمین دوره جشنواره فلم زوریخ از سپتمبر۲۶ تا ۶ اکتبر(۴ تا ۱۴ میزان) برگزار میشود.