صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تحسین تام هنکس از سوی منتقدان

 تحسین تام هنکس از سوی منتقدان

مخاطبان فستیوال بینالمللی فلم تورنتو که توانستند پیشنمایش جهانی فلم جدید ماریل هلر یعنی «روزی زیبا در محله» را با نقشآفرینی تام هنکس تماشا کنند، به شدت از آن تجلیل کردند.
به نقل از ایندی وایر، فلم «روزی زیبا در محله» که توسط مایکا فیتزرمن-بلو و نوآ هارپستر فلمنامهنویسان سریال خوشنقد «شفاف» نوشته شده حول محور دوستی واقعی بین فرد راجرز با بازی تام هنکس و لوید ووگل با بازی متیو ریس روزنامهنگار میگردد. این نویسنده بدبین مجبور میشود ماموریتی از سوی مجله اسکوایر را قبول کند تا پروفایلی درباره راجرز بنویسد اما این کار او را متعجب میکند چون دیدگاه راجرز درباره زندگی شروع به تغییر دادن ووگل میکند.
از بازیگران مکمل این فلم میتوان از کریس کوپر، سوزان کلچی واتسون، انریکو کولانتونی، ماریان پلانکت و تمی بلنچرد نام برد.
سونی پیکچرز این فلم را بیستودوم نوامبر اکران میکند.
اریک کوهن منتقد ایندی وایر نوشت که کارگردان ماریل هلر با هنرمندی احساسات را وارد صحنههایش میکند و جزییاتی هوشمندانه و جالب را داخل محتوایی تزریق میکند که میتوانست تسلیم احساسگرایی مطلق بشود.
یک کاربر در توییتر نوشت که «روزی زیبا در محله» کمتر درباره آقای راجرز و بیشتر درباره ایده آقای راجرز، آسیبپذیری مردانه و بخشندگی است. او گفت که این فلم اشک آدم را هم در میآورد اما سوپرایزکننده هم است.
منتقدی نیز نوشت که خود آقای راجرز مرموز باقی مانده چون این داستانی درباره او نیست بلکه داستانی درباره این است که چرا به او احتیاج داریم. این فلم بسیار تاثیرگذار است.
منتقدی دیگر گفت که بسیار منقلب شده و این فلم را به عنوان «درمان سینمایی» میبیند و باور دارد که بهترین فلم سال است. او نوشت که ماریل هلر راهی ظریف، خلاقانه و بعضی مواقع سورئالیستی برای ترکیب کردن روایت خود با روحیه فرد راجرز پیدا میکند. تام هنکس قرار است اسکار شماره سه را بگیرد.
از دیدگاه کاربری دیگر، «روزی زیبا در محله» تجلیلی از سختکوشی است که باید برای انسانی خوب بودن به خرج داد. او گفت که کارگردان ریسک آوردن فرد راجرز روی پرده را درک میکند و با این حال هم توانسته او را تحقیر نکند و هم او را تقدیس نکرده است.
در نهایت، کاربری دیگر نوشت که این فلم یک بار دیگر جایگاه تام هنکس را به عنوان یک افسانه سینما مستحکم میکند. به باور این کاربر، هنکس کاملا تبدیل به فرد راجرز میشود و یکی از بهترین نقشآفرینیهای تمام طول مسیر حرفهای کاری خود را به نمایش میگذارد.