صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۸ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

استیو جابز «مرد آهنی ۲» را مزخرف خوانده بود

استیو جابز  «مرد آهنی ۲» را مزخرف خوانده بود

به تازگی روشن شده که استیو جابز از «مرد آهنی ۲» نفرت داشت و این امر را به مسئولان مارول منتقل کرده بود.
به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که «انتقامجویان: پایان بازی» پایانی بر مجموعه فلم‌‌هایی بوده که در ۱۰ سال اخیر راهی سینماها شدهاند و در مجموع ۲۰ فلم از این مجموعه روی پرده نقرهای رفته است، اکنون کمپانی مارول آماده می شود تا فاز ۴ این پروژه را با «بیوه سیاه» و «ابدیها» شروع کند.
با این حال باب ایگر مدیر عامل دیزنی که اخیرا کتابی منتشر کرده است، در کتابش آورده است که استیو جابز مدیرعامل موفق اپل از «مرد آهنی ۲» متنفر بود. در این فلم رابرت داونی جونیرو بار دیگر در نقش ابرقهرمان مشهور ظاهر شده بود و با وجود استقبال شدید از فلم اول این مجموعه، این فلم با نظرهای مثبتی روبرو نشد. در میان افراد زیادی که با این فلم موافق نبودند استیو جابز جای داشت که که به باب ایگر گفته بود این فلم مزخرف بود.
در کتاب باب ایگر مدیر عامل دیزنی که با عنوان «گردش یک عمر: درسهایی از ۱۵ سال مدیرعاملی والت دیزنی» مشخص شده که خود جابز با ایگر تماس گرفته و گفته است این فلم یک فاجعه بوده است. ایگر در کتاب خود نوشته است: وقتی «مرد آهنی ۲» بیرون آمد، استیو پسرش را برای دیدن فلم به سینما برد و روز بعد با من تماس گرفت و گفت: دیشب رید را برای دیدن «مرد آهنی ۲» بردم. افتضاح بود.
«مرد آهنی ۲» ماه می سال ۲۰۱۰ توسط پارامونت اکران شد. در آن مقطع باب ایگر یکی از اعضای دیزنی و استیو جابز نیز یکی از سهامداران دیزنی بود که در هنگام تصمیم گیریهای بزرگ از او اظهار نظر میشد از جمله تصمیمگیری برای خرید مارول استودیوز در سال ۲۰۰۹. این دنباله هم یک سال پس از خریداری شدن مارول توسط دیزنی راهی سینماها شده بود.
با وجود نقدهای جدی، «مرد آهنی ۲» هم با موفقیت زیادی روبرو و به یکی از شخصیتهای مشهور جهان داستانی مارول بدل شد.
البته ایگر اذعان کرده که حق با جابز بود اما فروش «مرد آهنی ۲» از فلم اول هم بیشتر بود و به فروش ۶۲۰ میلیون دالری دست یافت، در حالی که قسمت اول در تابستان سال ۲۰۰۸ فروش ۵۸۵ میلیون دالری را به دست آورده بود.
بخش دیگری از این کتاب یکی دو هفته پیش خبرساز شد و آن اظهار نظر ایگر مبنی بر این بود که اگر جابز اینقدر زود از دنیا نرفته بود دیزنی و اپل با هم ادغام میشدند.
باب ایگر همکلاسی استیو جابز و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت والت دیزنی و عضو هیات مدیره شرکت اپل است.